Emekli Maaşlarına 4 Yeni İyileştirme Modeli!
Güncelleme 

Emekli Maaşlarına 4 Yeni İyileştirme Modeli!

Yaklaşık 12 milyon emekli, maaşlarla ilgili olarak yapılacak düzenlemeleri büyük bir sabırsızlıkla bekliyor.

Emekli Maaşlarına 4 Yeni İyileştirme Modeli!
Emekli Maaşlarına 4 Yeni İyileştirme Modeli! Ersin YıldırımSon yıllarda yapılan birçok yeni değişikliklerle birlikte bankaların vermiş olduğu çeşitli promosyonlarda iyileştirmeler gibi çeşitli düzenlemeler yapılmıştı. Ancak şu an daha geniş kapsamlı iyileştirmeler masada ve herkes sonuçların bir an önce kararlaştırılıp, açıklanmasını istiyor.

 

Temmuz Zammı

Enflasyon zammının Temmuz ayında yaklaşık olarak yüzde 5’leri bulabileceği konuşuyor.

 

En Düşük Emekli Maaşı

Şu an en düşük emekli maaşı yaklaşık olarak 900 Türk Lirası… Ancak masada konuşulan konulardan birisi de en düşük emekli maaşının asgari ücretle aynı olması.

 

İntibak

Emeklilerin bir türlü umudunu yitirmediği intibak yasası ile maaşlarında yaklaşık 355 liralık bir artış bekliyorlar. Bu ihtimal biraz düşük gibi görünse de konunun meclise taşınması an meselesi.

 

Toplu Sözleşme

Bütün sosyal güvenlik kurumları SGK’ya bağlandı. Ancak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş hesaplanması farklı şekilde uygulanıyor. SGK’ya geçiş sürecinin tamamlanması ile birlikte maaş hesaplamalarında iyileştirme bekleniyor.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ciger     2018-05-27 Artık emekli maaşına doğru düzgün zam istiyoruz. Çocuk kandırır gibi kandırılıyoruz resmen.
Coşkun     2018-05-26 İnşallah emekli maaşını az daha arttırırlar. 900 Tl bu ülkede hiçbirşeye yetmiyor. Lütfen bunları göz önünde bulundurun.
Mikail     2018-05-26 Emekli maaşı artsada bişey farketmiyor ki. Maaş artıyor tekrardan herşeye zam geliyor.