MEB'den Öğretmenlere İdari İzin
Güncelleme 

MEB'den Öğretmenlere İdari İzin

Öğretmenlerin merakla beklediği seminer takvimi Bakanlık tarafından belirlendi. Öğretmenler hangi tarihler arasında seminer yapacak? Öğretmenler ne zaman izinli olacak? Konu ile ilgili detaylar...

MEB'den Öğretmenlere İdari İzin
MEB'den Öğretmenlere İdari İzin Ersin YıldırımMilli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin seminer tarihlerini açıklandı. Öğretmenler, mesleki çalışma dönemi olarak çalıştıkları seminer döneminde 9-13 Haziran tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda, 18-22 Haziran tarihleri arasında seçimde görevli olmayan öğretmenler istek halinde istedikleri il ve ilçelerde mesleği çalışma dönemini tamamlayabilecek.

Öğretmenler ne zaman idari izinli sayılacaklar?

Öğretmenler 14 Haziran 2018 tarihinde Ramazan Bayramı arife günü olması nedeniyle ve 25-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak seçim nedeniyle idari izinli sayılacak.

Görev yaptıkları okul dışında seminer döneminin ikinci haftasını geçirecek öğretmenler, mesleki eğitim çalışmalarına katılacakları il ve ilçe hakkında bilgi vermek amacıyla görev yaptığı okul müdürlüğüne dilekçe ile bildirim yapacak.

Öğretmenler mesleki eğitim döneminde arife günü ve ikinci hafta idari izinli olacakları için Seminer programına 9 Haziran 2018 Cumartesi günü başlayacak.

Öğretmenlerin seminer döneminde yapacakları faaliyetler nelerdir?

Öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmaları arasında

  • Öğretmenleri mesleki çalışma kapsamında;
  • Eğitimin niteliğini arttırmak,
  • Derslerin verimliliğini arttırmak, Alan bilgisi ve öğretimine yönelik öğretmenlerin mesleki açıdan gelişimini arttırmak,
  • Yenilenen eğitim programları hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesini sağlamak,
  • Eğitim-öğretim sırasında karşılaşılan sorunları tespit etmek,
  • Yeni öğretim materyalleri hazırlamak,
  • Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) için materyal göndermek,
  • Belirlenen yerli ve yabancı 50 film ve 45 kitap hakkında öğretmenlerin eleştirisel gözle bakmalarını sağlayarak; fikir alışverişinde bulunmak gibi faaliyetler yer alacak.

Ayrıca okul idarecileri tarafınca yaz tatili boyunca, doğa ve çevre eğitimi ile edebiyat ve sanatın öğretmenliğe yansıması adına Richard Louv’un yazdığı  "Doğadaki Son Çocuk" isimli kitap ile Daniel Moulin'in "Eğitici Tolstoy" adlı kitapların okunması istenecek.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500