YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?
Güncelleme 

YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

Üniversiteye girmek adına ders çalışıp gayret gösteren gençler, YKS sınavı için başlayan geri sayım sürecinde YKS için sınav giriş belgelerini merakla bekliyor. YKS sınav giriş yerler ne zaman açıklanacak?

YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?
YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Ersin YıldırımYKS sınav giriş belgesi, son günlerde sıkça araştırılan konular arasında yer alırken, sınava girecek binlerce genç, nerede sınava gireceğini YKS giriş belgesi ile beraber öğrenecek.

YKS, giriş belgeleri ne zaman ve nasıl açıklanacak?

YKS sınava giriş belgesi, adaylar tarafından internet üzerinden çıktı alınabilecek.  Adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. YKS giriş tarihine 10 gün kala çıktılar site üzerinden alınabilecek.  Sınav giriş belgesi üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı yer alacak. Sınav giriş belgeleri sınav tarihinin 30 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı düşünülürse, sınav giriş belgeleri 20 Haziran 2018 tarihinde itibaren ÖSYM tarafından yayımlanacağı düşünülmektedir.

Sınav giriş belgesi olmayan hiçbir aday, sınava alınmayacak ve hiçbir aday giriş belgesinde yazılan salon dışında sınava alınmayacaktır. Sınav salonundan başka salonda sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Adayın sınav giriş belgesini aldıktan sonra, adres kontrolü yapmak ve sınav sabahı herhangi bir olumsuzluk yaşamamak adına sınav yerinin, daha önceden gidip görülmesi fayda sağlayacaktır. Adaylara, sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Sınav giriş belgesi üzerinde adayın mutlaka yeni çekilmiş bir fotoğrafı bulunmak zorundadır. Adaylar çıktı alırken, fotoğrafın net görünür olmasına dikkat etmelidir. Sınav giriş belgesinin ön yüzünde ÖSYM’nin gerekli gördüğü bilgiler dışında herhangi bir resim ya da yazı bulunamaz.  Böyle bir durum söz konusu olursa, adayın sınavı iptal edilecektir.

 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferdi     2018-05-29 Son 2 gün sonra bir nebzede olsa rahatlıycam. İnşallah konumuma yakın bir okul olur. Geç kalma stresim ortadan kalkar.
Selçuk     2018-05-28 İnşallah çok uzak bi yerde sınava girmem. Bu durum cidden moralimi aşırı derece bozar.
Makbule     2018-05-27 Hadi inşallah okul yakın çevremde bi yere çıkar
Tuncay     2018-05-27 20 Haziran’a kadar heycanlı bekleyişimiz devam edicek o zaman. Herşeyin hayırlısı.
Ceylan     2018-05-26 Bir an önce sınav olup bitsin istiyorum. Neredeyse bu sınav stresi yüzünden psikolojim bozulucak.
Levent     2018-05-26 Oğlum için böyle konuları çok merak ediyorum. Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.