Milli Eğitim Bakanlığı 5 Bin Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak!
Güncelleme 

Milli Eğitim Bakanlığı 5 Bin Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak!

Milli Eğitim Bakanlığı kendi bünyelerinde görevlendirmek üzere öğretmen alımı gerçekleştirecektir. Hangi branşlarda kaç öğretmen alınacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı 5 Bin Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak!
Milli Eğitim Bakanlığı 5 Bin Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak! Ersin YıldırımMilli Eğitim Bakanlığı her yıl boş kadroları belirledikten sonra on binlerce öğretmen alımı gerçekleştirmektedir. Açık olan kadrolar belirlendikten sonra branşlara göre dağılımlar belirlenir ve hızlı bir şekilde eğitim-öğretimin aksamaması için öğretmen alımı gerçekleştirilir. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştireceğini açıklarken; 5 bin ücretli öğretmen alacağına dair de kamuoyuna duyuru yayımladı.

Ücretli öğretmenlerde aranan şartlar nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru sonu 5 bin ücretli öğretmen alımı sırasında, aranan şartları açıkladı.

5 bin ücretli öğretmen alımı için başvurular nasıl yapılacak?

Aranan özelliklere sahip olan öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet adresleri üzerinden 8 Haziran - 13 Haziran 2018 tarihleri arasından sınav merkezi tercihinde bulunarak; başvurularını gerçekleştirmek zorundadır.

5 bin ücretli öğretmen alımı için kadro dağılımı nasıldır?

5 bin ücretli öğretmen alımı, 91 farklı branş için yapılırken; en çok kadronun ayrıldığı branşlar,

  • Sınıf öğretmenliği 1.363,
  • Okul öncesi öğretmenliği 605,
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 577,
  • İngilizce öğretmenliği 380,
  • İlköğretim matematik öğretmenliği 303,
  • Türkçe öğretmenliği 257,
  • Özel eğitim öğretmenliği 254,
  • Fen Bilimleri Öğretmenliği 225 olarak açıklanmıştır.

Ücretli öğretmenler ne kadar maaş alacak?

Ücretli öğretmenler, haftalık 30 saat ya da 40 saat alabilmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursu alan öğretmenler 40 saate kadar alabilmektedir.  Ücretli öğretmenler ders saat başı 12,80 TL ücret almaktadır. Haftalık 40 saat derse giren bir ücretli öğretmen bin 536 TL maaş almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımı sözleşmeli öğretmen alımı ücretli öğretmen resmi internet sitesi aranan şartlar sınav merkezi kadro dağılımı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500