Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınmalıdır?
Güncelleme 

Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınmalıdır?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin 2018 yılı itibariyle katılacağı bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınacak? İOKBS sınavı kaçta yapılacak? Sınav ile ilgili detaylar…

Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınmalıdır?
Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınmalıdır? Ersin Yıldırımİlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için geri sayım başlarken, öğrencilerin sınav giriş belgelerinin Bursluluk sınavı için geri sayım başladı. 2018 yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için sınav girişleri e-okul sistemi üzerinden okul müdürlüklerince alınarak, imzalanıp mühürlendikten sonra öğrenciye verilecektir.

Bursluluk sınavı kaçta ve sınav süresi ne kadar?

Yeni ismi İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) olan eskiden Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olarak bilinen bursluluk sınavı 03 Haziran 2018 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde saat: 10.00 itibarıyla başlayacaktır. Sınav tek oturum olup, sınavda öğrencilere 100 soru sorulacak ve sınav süresi 120 dakika olacaktır.

İOKBS Sınav giriş belgesi nasıl çıkarılacak?

İOKBS fotoğraflı sınav giriş belgesi; 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar için 24 Mayıs 2018 Perşembe gününden itibaren e-okul sistemi üzerinden okul müdürlükleri tarafından alınıp, mühürlenerek ve imzalanarak öğrenciye teslim edilecektir. “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi” öğrencilere poysa yolu ile ayrıca gönderilmeyecektir.

Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrenci ile ilgili yer alan bilgiler;

  • Öğrencinin kimlik bilgileri,
  • Sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe),
  • Bina,
  • Salon ve oturacağı sıra bilgileridir.

Herhangi bir doğal afet ya da benzeri olağanüstü bir nedenden dolayı öğrencinin sınav yeri değişikliği yapılabilmektedir. Bu teklifi Bölge Sınav Yürütme Komisyonu yapabilmektedir. Fotoğraflı sınav giriş belgesini herhangi bir nedenle kaybeden öğrenci, okul idaresine yeni belge için başvurmalıdır. Özel eğitime tabi öğrenciler ise, “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi”nde, sınavda alacağı sınav hizmeti yer alarak; öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda sınav gerçekleştirilecektir.

Bursluluk sınav giriş belgesi İOKBS bursluluk sınavı e-okul PYBS Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı sınav süresi sınav giriş belgesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500