İçişleri Bakanı Polis Alımı, Jandarma Alımı, Bekçi Alımı, Korucu Alımına Yönelik Açıklama Yaptı
Güncelleme 

İçişleri Bakanı Polis Alımı, Jandarma Alımı, Bekçi Alımı, Korucu Alımına Yönelik Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı, jandarma alımı, bekçi alımı ve güvenlik korucusu alımı ile ilgili açıklama yaptı. Polis, jandarma, bekçi ve güvenlik korucusu alımında kaç kişi alınacak? Başvurular ne zaman yapılacak? Detaylar…

İçişleri Bakanı Polis Alımı, Jandarma Alımı, Bekçi Alımı, Korucu Alımına Yönelik Açıklama Yaptı
İçişleri Bakanı Polis Alımı, Jandarma Alımı, Bekçi Alımı, Korucu Alımına Yönelik Açıklama Yaptı Hüseyin Yanarİçişleri Bakanlığı kendi bünyesinde faaliyet gösteren kurumların personel ihtiyacını karşılamak konusunda sorumludur. Son zamanlarda İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam için sıkça personel alımına yönelik duyurular yapılırken, bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımı, jandarma alımı, bekçi alımı ve güvenlik korucusu alımı yapılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hangi branşlardan ne kadar alım yapılacağını açıklarken, merak edilen sorularda cevaplandırılmış oldu.

 

Polis alımı, jandarma alımı, bekçi alımı ve güvenlik korucusu alımına yönelik detaylar…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaparken polis alımı, jandarma alımı, bekçi alımı, güvenlik korucusu alımı konularına değinerek, ne kadar personel alımı yapılacağını açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni 16 bin 500 polis alımı yapılacağını ve alımların 2018 yılsonuna kadar devam edeceğini belirtti. Aynı zamanda şuan 7 bin bekçi alımına başlanacağını ifade ederek, bunun haricinde 10 bin daha bekçi alımı yapılmasının planlandığını belirtti.

Merakla beklenen eski adı ile köy korucusu yeni adı ile güvenlik korucusu alımı ile ilgili de güzel haberler verdi. 2018 yılı içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 5 bin güvenlik korucusu alımı yapılacağı müjdeledi.

Jandarma ile ilgili daha profesyonel hale getirileceğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılına kadar tüm jandarmaların profesyonelleştirileceğini belirtirken, yıllık 25 bin ile 30 bin civarında jandarma alımı yapılacağını belirtti. Ama jandarma alımlarının ne zaman yapılacağına dair açıklama yapmadı.

2018 polis alımı 2018 jandarma alımı 2018 korucu alımı 2018 bekçi alımı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500