Maliye Bakanı Naci Ağbal Memur ve Emekliye Müjde Verdi!
Güncelleme 

Maliye Bakanı Naci Ağbal Memur ve Emekliye Müjde Verdi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklama ile memur ve emekli için çifte zam müjdesi verildi. Memur ve emekliye neden çift zam verilecek? Çifte zam ne zaman verilecek? Konu ile ilgili detaylar…

Maliye Bakanı Naci Ağbal Memur ve Emekliye Müjde Verdi!
Maliye Bakanı Naci Ağbal Memur ve Emekliye Müjde Verdi! Hüseyin YanarNTV’de kendisine sorulan soruları cevaplandıran Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur ve emekliye çifte zam müjdesi verirken; konu ile ilgili detaylar hakkında değerlendirme yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur ve emekliye çifte zam konusu ile ilgili açıklama yaparken; memur ve memur emeklisine yüksek enflasyon nedeniyle ek ödeme yapılabileceğini ifade etti.   Maliye Bakanı Naci Ağbal, ocak ayında memur ve memur emeklilerine % 4 maaş zammı yapıldığını belirtirken; temmuz ayı maaş zammının % 3,5 olduğunu belirtti.

 

Maliye Bakanı’ndan çifte zam müjdesi!

Maliye Bakanı çifte zam müjdesi verirken, mayıs ayı sonu ile enflasyon oranlarının beklenilenden yüksek çıkması ve % 4 verilen zamdan yüksek olması nedeniyle, % 6,39 çıkan enflasyon oranından kaynaklı memur ve memur emeklisine 1 Temmuz maaşlarında ek ödeme yapılabileceğini belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, açıklamaları sırasında işçi ve Bağ-Kur emeklilerini de unutmadıklarını belirtirken; maaş zamları sırasında ilk 6 aydaki enflasyon farkının maaşlara yansıtılacağını belirtti. Aynı zamanda Maliye Bakanı Naci Ağbal,memur maaşlarındaki yapılan % 1’lik bir artışın ekonomiye 2,3 milyar TL maliyeti olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından verilen çifte zam müjdesi gerçekleşirse, en düşük memur maaşı 3 bin 500 TL olurken; en düşük memur emeklisi maaşı 2 bin 94 TL olacak. Aynı zamanda en düşük SSK aylık maaşı ise bin 670 TL olacak.

emekliye müjde maliye bakanı açıklaması emekliye çifte zam

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500