İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Hakkında Önemli Açıklama Yaptı
Güncelleme 

İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Hakkında Önemli Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Özel Harekat PÖH alımı duyurusu ile ilgili çok önemli açıklama yaptı. PÖH alımı duyurusundaki yaş şartı değiştirildi mi? Yaş sınırı kaç olacak? Detaylar…

İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Hakkında Önemli Açıklama Yaptı
İçişleri Bakanı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Hakkında Önemli Açıklama Yaptı Hüseyin Yanarİçişleri Bakanlığı bünyesindeki Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) için yıl içerisinde polis alımı yapmakta ve en çok ilgi de Polis Özel Harekat (PÖH) alımıdır. En son 19. dönem POMEM kapsamında PÖH alımı yapıldı ve 10 bin kişilik alım için yüz binlerce başvuru yapıldı.

Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı seçkin bir sınıf olması nedeniyle başvurusu sayısının çok olması nedeniyle mezuniyet şartı en az lise olarak belirlenmiş ve askerlik şartı kaldırılmıştı. KPSS puan şartı da aranmamıştı. Yeni dönem Polis Özel Harekat (PÖH) alımının ne zaman yapılacağı merak edilirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çok önemli duyuru yaptı.

 

Yaş şartı düzenlemesi yapıldı

Yaş şartı için 31 Aralık tarihi yerine 1 Ocak tarihinin geçerli olması talep edilirken ve birçok aday bununla ilgili kampanya yaparken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjde verildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "10 bin PÖH alımı için 280 bin kişi başvurdu. Yaş şartı 28 idi ve biz onu 30’ yükselttik. Yaş şartı için 1 Ocak tarihini baz alacağız.’’ Sözleri ile beklentileri olum yönde gerçekleştirmiş oldu.

2018 özel harekat alımı özel harekat yaş sınırı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500