Öğretmenler, seçim öncesi af bekliyor!
Güncelleme 

Öğretmenler, seçim öncesi af bekliyor!

2010 yılından sonra göreve başlayan öğretmenler, zorunlu hizmet affı istiyor. İmar affı, vergi affı, öğrenci affı var ama neden öğretmenlere zorunlu hizmet affı neden yok? Konu ile ilgili öğretmen açıklamaları…

Öğretmenler, seçim öncesi af bekliyor!
Öğretmenler, seçim öncesi af bekliyor! Ayşe Yılmaz2010 yılından sonra atanan 326 bin 54 öğretmen, daha önceden de 4 defa yapılan ve tekrarlanmasını istedikleri öğretmenler zorunlu hizmet affının gündeme alınmasını istiyor. Sözleşmeli öğretmen olarak atamaları yapılan ve 6 yıl atandıkları kurumda çalışma zorunlulukları olduğunu ifade eden öğretmenler, zorunlu hizmet affının gerekli olduğunu düşünüyorlar.

Zorunlu hizmet affı gereklidir!

Öğretmenler temennilerini iletirken ‘’KHK’ler seçim öncesi, yayınlanacak ve biz de bu KHK’lerde bizim içinde zorunlu hizmet affının getirilmesini istiyoruz. Birçok haber sitesinde yer almamıza rağmen, bürokratlardan ya da siyasetçilerden dönüş olmaması çok manidar… Vergi affından imar affına, öğrenci affından borç yapılandırmasına, bedelli askerlikten hatta kapkaççı affına kadar birçok af gündemde iken 326 bin 54 öğretmene af gelmemesine ve ses dahi verilmemesine şaşkın durumdayız.’’ şeklinde sorunlarını dile getirdiler.

Öğretmenlere getirilen zorunlu hizmet affı, diğer öğretmenlere mağduriyet yaşatabilir mi?

Öğretmenler açıklamalarına ‘’Yetkililerin görmesi gereken detay, zorunlu hizmet affının çıkarılması tüm öğretmenlerin yer değiştirmesi anlamına gelmiyor. Çünkü öğretmen atamalarında puan üstünlüğü dikkate alınıyor. Yer değiştirme duyuruları da boş yerlere ve başvuru sayısına göre açılmıyor. Okulların normuna bakılıyor ve boş yer varsa, öğretmen açığı varsa okulda boş kadro gözüküyor. Bu nedenle bize verilen bir af ile atamalar olumsuz etkilenmeyecektir.’’ İfadelerini kullandılar.

 

sözleşmeli öğretmen hizmet affı öğretmen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500