Havacılık Sektöründe Kariyer İsteyen Gençlere Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor
Güncelleme 

Havacılık Sektöründe Kariyer İsteyen Gençlere Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor

Türk Hava Kurumu (THK)'da gençlerin kariyer hedeflerini dikkate alarak, çok sayıda gence iş imkanı yaratmak adına ücretsiz kurslar veriyor.

Havacılık Sektöründe Kariyer İsteyen Gençlere Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor
Havacılık Sektöründe Kariyer İsteyen Gençlere Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor Ayşe YılmazGençlerin en çok ilgi gösterdiği iş alanlarından olan havacılı sektörü, sunduğu iş imkanları ve dolgun ücretleri nedeniyle kariyer hedefleri arasında yer alıyor. Türk Hava Kurumu (THK)'da gençlerin kariyer hedeflerini dikkate alarak, çok sayıda gence iş imkanı yaratmak adına ücretsiz kurslar veriyor. 

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, kariyer olarak havacılık sektörünü tercih etmek isteyen gençlere yönelik açıklama yaparak, gençlerin meslek edinmeleri adına verdikleri ücretsiz kurslara yönelik bilgiler verdi.

Ücretsiz kurs imkanı ile havacılık sektörü…

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, Türk Hava Yolları’nın toplam 380 şubesinin olduğunu ve şubelerin bünyesinde 2 bin çalışanları olduğunu ifade etti. Bu işlerinde devletten alınan yardımlarla yürütüldüğünü belirterek ‘’Türk Hava Kurumu, Türk milleti tarafından yapılan destek ve yardımlarla havacılık ve eğitim faaliyetlerini devam ettirirken, her yıl bünyelerinden 60 binden fazla gence havacılık sektörü ile ilgili ücretsiz kurslar veriliyor ve gökyüzü için yeni kanatlar kazandırılıyor. Tabi ki milletimizin desteği devam ettiği sürece de eğitimlerimize devam edeceğiz ve ücretsiz olarak gençlerimizin hayallerine destek olacağız.’’ dedi.

Gençleri, ücretsiz kurslara davet etti

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Atılgan ücretsiz kurslar hakkında bilgi vermek için ‘’Havacılık faaliyetlerimizde hedef sadece gençlere iş alanında eğitim vermek değil, eğitimler sırasında ülkesini seven, çevre bilinci gelişmiş ve sosyal sorumluluk anlayışı gelişen, iyi ve sağlıklı vatandaşlar yetiştirmeyi de hedefliyoruz. Gençler, havacılık sektöründe kariyer yapmayı hedefliyorsanız; motorsuz uçakla uçmayı öğrenmek, planör olmak, paraşüt kullanmak, yamaç paraşütü yapmak ya da yelken kanat ve kendi uçağınızı yapmak istiyorsanız kurslarımıza mutlaka katılın. Öğrenirken eğlenecek ve kendiniz özgür hissedeceksiniz.’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Türk Hava Kurumu ücretsiz kurs havacılık havacılık sektörü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500