10 bin TL kupon yardımı ile iş garantili kurs!
Güncelleme 

10 bin TL kupon yardımı ile iş garantili kurs!

Devlet, 10 bin TL kupon yardımı eşliğinde gençlere iş garantili kurs verecek. Kurslar hangi branşlarda olacak? Kurslar ne zaman başlıyor? Konu ile ilgili detaylar…

10 bin TL kupon yardımı ile iş garantili kurs!
10 bin TL kupon yardımı ile iş garantili kurs! Ayşe YılmazDevlet tarafından ülkemizdeki işsizliğin azaltılabilmesi için gençlerin iş bulabilmesi adına önemli çalışmalar ve yatırımlara imza atılmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi gençlerin iş bulması sağlamak adına farklı branşlarda açılan mesleki kurslar… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan 10 bin TL kupon yardımı ile iş garantili kurslar yoğun talep görüyor. Temmuz ayında kupon yardımının da başlayacağına dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından bilgi verilmişti.

Kupon yardımı sistemi işleyişi

İşsiz olan genç İŞKUR'a müracaat edip, kurslara katılabilir. Eğitimleri İŞKUR düzenleyecek ve özel eğitim kurumları tarafından verilecek. Eğitime dahil olan gençlere günlük 25 TL ile 45 TL kurs branşına göre günlük cep harçlığı verecek. Aynı zamanda 10 bin TL’lik kupon verilerek, eğitim almak istedikleri branş ile ilgili yatırım yapmaları sağlanarak; kurs sonunda iş garantisi verilecek. Pilot uygulamalar başlamakla birlikte, yaygınlaşması gençler tarafından merakla ve heyecanla bekleniyor.

Başvurular ne zaman yapılacak?

Farklı branşlarda açılacak olan kursların için temmuz ayı başlayacağına dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklama yapılmıştı. Şuan için net bir tarih verilmedi.

Kurslar 8 ay sürecek ve kurs sonunda gençler branşlarına uygun olarak, özel sektörlerde işlere yerleştirilecek.

kupon yardımı iş garantili kurs İŞKUR cep harçlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500