Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlikte yeni model için talimat verdi
Güncelleme 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlikte yeni model için talimat verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) profesyonel askerliğe dolaylı da olsa geçiş yaparken; yeni model çalışmaları kapsamında farklı konular ele alınacak. Yeni model askerlikte hangi konularda değişiklik yapılacak? Ordu yapılanması nasıl olacak? Konu detayları haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlikte yeni model için talimat verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlikte yeni model için talimat verdi Ayşe YılmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bedelli askerlik ile ilgili seçim sonrası görüşüleceğine dair açıklama yüz binlerce kişi için umut oldu. Bunun üzerine bedelli askerliğinde içerisinde yer alacağı yeni model askerlik ile Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanlığı'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiği öğrenildi.

Askerlik profesyonelleştirilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat üzerine sadece bedelli askerlik ile ilgili değil askerliğin profesyonelleştirilmesine yönelik farklı konularında değerlendirileceği öğrenildi. Değerlendirilecek konular arasında

  • Askerlik sürelerini kısa ya da uzun olması,
  • İller ve bölgelerdeki ordu yapılanmaları,
  • Ücret politikalarından,
  • Terfilere olmak üzere komple askerlik sistemine yönelik değerlendirme yapılacak.

Askerlik süresinin kısaltılması planlanırken, personel ihtiyacını karşılanma modeli de yeni sisteme göre yapılacak.

Bedelli askerliğin ihtiyaç olduğu düşünülüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında da bedelli askerliğin ihtiyaç olduğu açıklanırken, konu ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı fikirleri alınarak sadece bu yıl değil diğer yıllar içinde yığılmanın engellemesi için bedelli askerliğin değerlendirilmesi yönünde talimat verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik ile ilgili ordunun moral bozmaması gerektiğini açıklayarak "Terörle mücadele hiçbir şekilde sekteye uğramayacak, buna yönelik uygulamalar belirleyin. Zamanlama konusuna dikkat edilmeli ve iyi planlama yapılmalı. En başta önceliğimiz terörle mücadele… Bu süreç zarara uğramadan çalışmalar yapılmalı.’’ şeklinde talimat verdiği öğrenildi.

bedelli askerlik Genelkurmay Başkanı Cumhurbaşkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500