Çiftlik Bank’tan sonra dijital para sisteminde vurgun!
Güncelleme 

Çiftlik Bank’tan sonra dijital para sisteminde vurgun!

2017 yılında kurulan Hipper AŞ (Hipper Bilgi Sist. ve Yatırım AŞ), yaklaşık 10 bin kişiden 100 milyon lira gibi bir parayı dijital para sistemine yatırım yaptıkları gerekçesiyle topladılar.

Çiftlik Bank’tan sonra dijital para sisteminde vurgun!
Çiftlik Bank’tan sonra dijital para sisteminde vurgun! Ayşe Yılmaz2017 yılında kurulan Hipper AŞ (Hipper Bilgi Sist. ve Yatırım AŞ), yaklaşık 10 bin kişiden 100 milyon lira gibi bir parayı dijital para sistemine yatırım yaptıkları gerekçesiyle topladılar. Toplanan tüm paralarda Kıbrıs’ta bulunan bir şirket hesabına aktarıldı.

Hipper AŞ (Hipper Bilgi Sist. ve Yatırım AŞ), 1 milyon sermaye ile kurularak, yerli kripto para birimi olarak ifade edilen ‘’Turcoin’’ ile adını duyurdu. Şirket ortakları, %51 hisse ile ortak olurken, şirketin diğeri %49 pay ile Sadun Kaya oldu ve ‘’Titan saadet zinciri’’ mantığı ile çalışmalarına devam ediyordu. Fakat şirket BDDK tarafından nedense bir türlü onay alamadı.

Şirket yaptığı paylaşımlarla Kocaeli’de kocaman bir coin tesisi kurulduğunu anlattı.

Sisteme üye olmak adına değişik vaatlerde bulunuldu ve bin 500 TL’lik paket alınarak üye olunuyordu. İstenirse 46 bin 500 TL’lik paket bile alınabiliyordu ve paketlerden yıllı, aylık kazanç elde edildiği ifade ediliyordu. 46 bin 500 TL’lik paketi alan bir kişinin aylık kazancının 7 bin 750 TL olacağı ifade ediliyordu.

Kıbrıs’ta şirkete paralar aktarıldı!

Şirket ortaklarından Sadun Kaya’ya ait olduğu ifade edilen ve Kıbrıs’ta bulunan GBC Digital Games Marketing Ltd. adlı şirkete paraların aktarıldığı öğrenildi. Yeni üyelerin parası ile eski üyelerin parası ödenerek başlangıçta güven sağlanırken, sisteme katılmayı cazip hale getirmek için lüks otomobillerin verildiğini iddia ettiler ve 8 Ekim 2017’de araba dağıtımları yapıldı.

İki hafta önce sistem tıkandı ve üyelerin paralarını ödeyemedikleri ortaya çıktı ve şirket merkezine ulaşamayan yatırımcılar sosyal medya üzerinden dolandırdıklarına dair haber yapmaya başladılar. Bazı üyelerinde savcılığa suç duyurusu yapacakları öğrenildi.

Konu ile ilgili Hipper AŞ kurucu ortağı tarafından açıklama yapıldı. Muhammed Satıroğlu “Ben sadece aracıyım, şirketim hesabında bununla ilgili tek kuruş para yok. Paralar Saun Kaya’nın şirketine aktarıldı ve bu kişi hakkında olumsuz bilgiler alıyoruz ben de savcılığa suç duyuru yaptım.’’ dedi.

 

Çiftlik Bank dijital para kripto para

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500