Kamu İçin Memur Alımlarında Yaş Şartı Değiştirilsin!
Güncelleme 

Kamu İçin Memur Alımlarında Yaş Şartı Değiştirilsin!

Kamu kurumları için memur alımları için başvuruda bulunacak adayların talepleri bulunmaktadır. Peki adayların talepleri nelerdir? Yaş şartı yükseltilmeli mi? İşte detaylar…

Kamu İçin Memur Alımlarında Yaş Şartı Değiştirilsin!
Kamu İçin Memur Alımlarında Yaş Şartı Değiştirilsin! Ayşe YılmazKamu kurum ve kuruluşları açık olan kadroları içim memur alımı ilanları yayımlamaktadır. Yayımlanan ilanlarda genel başvuru şartları ile birlikte alınacak kadrolara yönelik özel şartlar aranmaktadır. Aynı zamanda yayımlanan ilanlarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı şartı aranmakla birlikte yaş şartı da aranılmaktadır. Kamuya sözleşmeli personel ya da memur alımı sırasında yaş şartının esnetilmesini adaylar talep etmektedir.

Yaş şartı yükseltilsin!

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlarda kendilerine göre başvuru sırasında aranacak nitelikleri belirlemekte olup, adaylarda yaş şartı aranmaktadır. Kimi alımlarda yaş şartı 35 olurken; kimi ilanlarda 31 kimi kurum için yayımlanan ilanda 27 oluyor. Adaylar ise açıklama olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girişte 27,31,35 gibi düşük yaş şartları aranmadığına göre neden memur ya da sözleşmeli personel alımlarında böyle düşük yaş şartı arandığını merak ediyorlar. Kamu kurum ve kuruluşlarına memur ya da sözleşmeli personel alımında yaş şartı aranmamasını talep ediyorlar.

Yaş şartı aranan çoğu ilana birçok aday başvuruda bulunamıyor ve böylece iş bulma alanları sınırlanıyor. Adaylar en azından yaş şartı konulsa dahi yaş şartının esnetilmesine yönelik talepte bulunurken; buna uygun bir alım şartı getirilmesini istiyorlar.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500