Dev yenilik Google Play uygulamaları için geldi
Güncelleme 

Dev yenilik Google Play uygulamaları için geldi

İnternet bağlantısının bazı ülkelerde zayıf olması nedeniyle Android uygulamaları yüklemek, Google Play Store üzerinden sıkıntı yaşanabiliyor.

Dev yenilik Google Play uygulamaları için geldi
Dev yenilik Google Play uygulamaları için geldi Ayşe Yılmazİnternet bağlantısının bazı ülkelerde zayıf olması nedeniyle Android uygulamaları yüklemek, Google Play Store üzerinden sıkıntı yaşanabiliyor. Bu durumu fark eden kullanıcıları için yepyeni bir yenilikle çözüm üretiyor.

Çevrimdışı Google Play uygulamaları güncellenebilecek!

Kullanıcılar, çevrimdışı olarak Android cihazlarına uygulama yüklemek adına APK dosyalarını paylaşabiliyor. Google Play güvenliği ile donatılmayan bu uygulamalar Google Play Store üzerinden gelmediği için tehlikeli olduğu gibi bu uygulamalara güncelleme yapılması da söz konusu olmuyor.

Google APK dosyaları üzerine ekleyeceği güvenlik meta verileri ile paylaşılan uygulamaların güvenlik özelliklerine sahip olmasını ve güncellenebilmesini mümkün hale getirecek. Şirket, çevrimdışı yüklenen uygulamaların doğrulanmasını sağlayarak, güvenlik sağlamayı hedef haline getiriyor. Cihaz çevrimiçi olduğunda, Google Play kütüphanesine eklenmiş olan bu uygulamalar düzenli güncellemeler alacak ve kullanıcı uygulamaları rahatça kullanabilecek.

Çevrimdışı dağıtım ağı Google Play tarafından yetkilendirilecek ve APK dosyalarının maksimum boyutunda artış söz konusu olacak. Tabi ki bu artışa güvenlik meta verileri neden olacak. Böylelikle hem güvenlik sağlanırken hem de uygulamalar güncel olacak.  

Google Play APK dosyaları Android

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500