10 Bin PÖH Alımı Yapılacak mı?
Güncelleme 

10 Bin PÖH Alımı Yapılacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat (PÖH) için 10 bin alım yapılacağını duyurdu. PÖH alımı ne zaman yapılacak?

10 Bin PÖH Alımı Yapılacak mı?
10 Bin PÖH Alımı Yapılacak mı? Ayşe Yılmazİçişleri Bakanlığı bünyesindeki Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yurt içi operasyon faaliyetlerine sürdürmekte olup, en çok ilgi gören kadroları arasında yer alan Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı için 19. Dönem Polis meslek Eğitim Merkezi (POMEM) için 10 bin öğrenci alımı yapıldı. Sonrasında 20. Dönem ve 21. Dönem POMEM polis memuru için alım yapıldı. Şimdi adaylar 23. Dönem POMEM polis memuru alımları için bekliyor. 10 bin polis alımı Polis Özel Harekat (PÖH) için mi yoksa Polis meslek Eğitim Merkezi (POMEM) için mi yapılacak bilinmiyor.

PÖH alımı mı yapılacak ve zaman yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçen günlerde Polis Özel Harekat (PÖH) alımına yönelik taleplerin yoğun olduğunu ve yaş şartı ile ilgili güncellemeler yapıldığına dair açıklamalar yapılmıştı. Son Polis memuru alımlarının son üç dönemdir yapılmasına rağmen Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılmadı.

23.dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) alımlarının Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfı için alım yapılamasına yönelik olması talep edilirken; alımların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’ndan sonra yapılacağı düşünülüyor. Lisans mezunları için KPSS’nin 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacağı düşünülürse, alımlarında bu tarihten sonra yapılacağı ön görülüyor.

Polis Özel Harekat PÖH İçişleri Bakanlığı POMEM polis alımı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500