Adayların, 2018 YKS Giriş Belgeleri Erişime Sunuldu
Güncelleme 

Adayların, 2018 YKS Giriş Belgeleri Erişime Sunuldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınav giriş belgelerine erişim açıklandı. YKS giriş belgeleri ne zaman ve nasıl alınacak? Detaylar…

Adayların, 2018 YKS Giriş Belgeleri Erişime Sunuldu
Adayların, 2018 YKS Giriş Belgeleri Erişime Sunuldu Ayşe YılmazÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın yayımladığı duyuru kapsamında bugün itibarıyla ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ adayların erişimine açıldı. 

YKS için hazırlanmış olan sınav giriş belgesi, bugün itibarıyla ÖSYM tarafından aktif hale getirildi. Sınav giriş belgesi için bilgisayardan çıktı alınacak ve adayların adreslerine ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır. Sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar, sınava alınmayacaktır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan duyuru

"2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran 2018 tarihinde ve 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacaktır. YKS’ye girecek adayların sınava girecekleri salon ve bina atama işlemleri tamamlanmış olup, adayların erişimi için açılmış bulunmaktadır. 

Adaylar, YKS giriş yerlerini öğrenmek adına yer, sınav giriş yer bilgisini içeren Sınav giriş belgelerine, ÖSYM internet adresi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ulaşabileceklerdir.

DİKKAT!

2018-YKS 1. Oturum (TYT) ve 2. Oturum (AYT) için saat 10.00’dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır.

2018-YKS 3. Oturum (YDT) için saat 15.30’dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır.’’

 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM sınav giriş belgesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500