Yeni işlemci dengeleri bozacak
Güncelleme 

Yeni işlemci dengeleri bozacak

Akıllı telefon üretimi konusunda dünyanın en iyilerinden biri olan Huawei, amiral gemisi modelleri sayesinde beğeni kazanırken, dışa bağımlılığı azaltmak adına kendisi çok çalışıyor.

Yeni işlemci dengeleri bozacak
Yeni işlemci dengeleri bozacak Ayşe YılmazMaliyetlerini kirin işlemcileri sayesinde düşüren şirket, daha iyi çalışmalar yapabiliyor. Yeni mobil işlemcisi ile ilgili yeni raporlara göre işlemci dengeleri alt üst edecek. Burada bahsedilen işlemci Kirin 980 değil…

Kirin 970’den iki kat güçlü Kirin 1020!

Yapay teknoloji ile donatılmış ve şirketin en iyi işlemcisi Kirin 970, Qualcomm’a işlemcilere yakın bir tecrübe sunarken; Snapdragon 845 ile yarışabilecek kadar etkin özelliklere sahip değil.

2018 yılının son çeyreğinde üst düzeydeki performans beklentilerini karşılayacak Kirin 980’nin üretimine başlanması hedefleniyor. Mate 20’ye güç verecek ve TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci ile geliştirilerek daha da güçlenecek Kirin 970 Qualcomm Snapdragon 845‘i unutturacak.

Fakat dengeleri alt üst edeceği ifade edilen ve raporda adı geçen Kirin 1020 adlı işlemci… Kirin 970’den iki kat daha fazla güçlü olacak işlemci AnTuTu’da 400 bin alabileceği belirtiliyor.

Kirin 1020’nin üretimine 5G teknolojisi aktif olarak kullanılmaya başlandığında başlanacak ve amiral gemi modellerinde Huawei’nin amiral gemisi modellerinde hemen kullanılacak. İddialar doğru çıkarsa ve şirket bunu başarabilirse Qualcomm’a karşı Çin’de bir zafer kazanabilir.

Kirin 1020 mobil işlemcisi 5G teknolojisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500