Memur alımı için İŞKUR İMD alımında mülakat sistemi getirildi
Güncelleme 

Memur alımı için İŞKUR İMD alımında mülakat sistemi getirildi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı yapılacağı duyurulmuştu ve şimdi yeni açıklama ile alımlarda mülakat sisteminin getirildiği bilgisi verildi.

Memur alımı için İŞKUR İMD alımında mülakat sistemi getirildi
Memur alımı için İŞKUR İMD alımında mülakat sistemi getirildi Ayşe YılmazTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı yapılacağı duyurulmuştu ve şimdi yeni açıklama ile alımlarda mülakat sisteminin getirildiği bilgisi verildi. Mülakatlar nasıl ve neye göre yapılacak? Alımlar ne zaman yapılacak? Detaylar…

İşverenler ile iş arayanları bir araya getiren ve ülkemizde yıllardır faaliyet gösteren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR),  İş ve Meslek Danışmanı (İMD) açığı olduğunu tespit ettiği için memur alımı yapacak. Geçen yıl için alım yapılmayan İş ve Meslek Danışmanı (İMD) kadrosu için bu yıl alım yapılacağını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamasında İŞKUR'a bin (1000) İş ve Meslek Danışmanı memuru alımı yapılacağı belirtildi.

Adaylar, alım zamanının açıklamasını beklerken, açıklama geldi. Fakat açıklamada İş ve Meslek Danışmanı alımlarında sözlü mülakat getirildi belirtildi.

İş ve Meslek Danışmanı alımında mülakat yapılacak!

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan duyuru kapsamında memur alımı yapılacağı ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nun Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralaması doğrultusunda alım sayısının 3 katı müracaat alınacağı belirtildi. Buna göre bin kişilik alım için 3 bin kişilik müracaat alınacak ve yapılan mülakat sonunda başarılı olan alım sayısı kadar Türkiye İş Kurumu için memur alımı gerçekleştirilecek. Güvenlik soruşturması sonucunda olumlu sonuç alınan adaylar İş ve Meslek Danışmanı (İMD) olarak göreve başlayacak.

memur alımı Türkiye İş Kurumu İŞKUR mülakat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500