2018 KPSS 1. Yerleştirme için tercihler ne zaman yapılacak?
Güncelleme 

2018 KPSS 1. Yerleştirme için tercihler ne zaman yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda başarılı olan adaylar için işe alınma adına 1. Yerleştirme için tercih işlemleri başlıyor. Tercihler ne zaman başlayacak? Tercihler nasıl yapılacak? İşte detaylar…

2018 KPSS 1. Yerleştirme için tercihler ne zaman yapılacak?
2018 KPSS 1. Yerleştirme için tercihler ne zaman yapılacak? Ayşe YılmazKamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda başarılı olan adaylar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan tercihler ile ilgili duyuru yayımlandı. Yapılan duyuruda iş alımı tercih alımlarının ne zaman yapılacağına dair kesin bilgilendirme yapılıyor.

ÖSYM tercih işlemleri ile ilgili bilgilendirme          

2018 yılı iş alımı sürecinde 1. Yerleştirme tercih işlemleri Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavında başarılı olan adaylar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) internet sitesi üzerinden Aday İşletim Sistemi (AİS) üzerinden mezun oldukları alanlarda yapabilecek. Tercihlerin başlangıç tarihi olarak 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanırken, bitiş tarihi 1 Temmuz 2018 olarak belirtildi.

Belirtilen tarihler 1. Yerleştirme için geçerli olup, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili sınav takvim süreci ocak ayında paylaşılmıştı. 2. Yerleştirme işlem tarihleri de sınav takviminde 11-20 Aralık 2018 arasında olacağı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) internet sitesi üzerinden açıklanmıştı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS aday işletim sistemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500