Sözleşmeli öğretmene MEB yönetici atama ile idareci olma hakkı verildi
Güncelleme 

Sözleşmeli öğretmene MEB yönetici atama ile idareci olma hakkı verildi

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerle ile ilgili düzenlemeye giderek yönetici olabilmelerine yönelik düzenleme yaptı. Sözleşmeli öğretmenler için yapılan düzenlemenin içeriği nedir? İşte detaylar…

Sözleşmeli öğretmene MEB yönetici atama ile idareci olma hakkı verildi
Sözleşmeli öğretmene MEB yönetici atama ile idareci olma hakkı verildi Ayşe YılmazMilli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Kurumları için yönetici atamalarına yönelik Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete’de bugün yani 21 Haziran 2018 tarihinde yayımlandı. Yayımlanan atama yönetmeliği bu yıl içerisinde birkaç kez değiştirilmiş oldu. Yayımlanan en son yönetmelik ise, sözleşmeli öğretmenlerin okul müdür ya da okul müdür yardımcısı olarak okullarda yönetici olarak görev yapmasının önünü açıyor.

21.06.2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik içeriğiyle sözleşmeli öğretmenlerde artık, okullarda idareci olabilecek. Değişiklik sadece bununla sınırlı kalmazken yeni değişiklikle ‘’Öğretmen’’ tanımı yapıldı.

Resmî Gazete’de yayımlanan 22/4/2017 tarihli ve 30046 sayılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlar için yönetici atamalarına yönelik kullanılan ‘’Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’’nde yapılan tanımlamalar arasında ‘’öğretmen’’ tanımı yer almazken, ‘’öğretmen’’ tanımı yeni yönetmelikte tanımlar içerisinde yerini aldı.

21.06.2018 tarihli MEB Yönetici Atama Yönetmeliği

h) Öğretmen: Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olan her derecedeki ve türdeki örgün ile yaygın eğitim kurumlarında eğitim-öğretim hizmetlerini 657 sayılı Kanunun 4. maddesinin 1.fıkrasının (A) ve (B) bentleri kapsamında yürütenler olarak ‘’öğretmen tanımı yapıldı.

 

Sözleşmeli öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı okul müdür yardımcısı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500