Milli Savunma Üniversitesi için tercih sonuçları açıklandı
Güncelleme 

Milli Savunma Üniversitesi için tercih sonuçları açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları açıklandı. Sonuçlar nereden ve nasıl öğrenilecek? Milli Savunma Üniversitesi için seçim aşamaları neler olacak? Konu ile ilgili detaylar…

Milli Savunma Üniversitesi için tercih sonuçları açıklandı
Milli Savunma Üniversitesi için tercih sonuçları açıklandı Ayşe YılmazÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından planlı olarak yapılan sınav takvimi değişikliği nedeniyle 11 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan sonuçların açıklanması 21 Haziran 2018 tarihine ertelenmişti. Milli Savunma Üniversitesi için tercih sonuçları açıklandı ve Milli Savunma Bakanlığı internet adresi üzerinden öğrenilebilecek.

Milli Savunma Üniversitesi için seçim aşamaları neler olacak?

21 Haziran 2018 tarihinde başvurular değerlendirildikten sonra ikinci aşamaya geçilerek seçim aşaması devam edecek. Milli Savunma Bakanlığı internet adresi üzerinden yapılan duyuru doğrultusunda MSÜ-2018 okul türlerine göre sınava çağrı yapılan adaylardan en düşük aday puanları (MSÜ-SAY, MSÜ-EA, MSÜ-SÖZ) açıklanacak. 

İkinci seçim aşamaları ise bunun üzerine 02 Temmuz 2018 – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kara Harp Okulu Komutanlığı/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi, askeri öğrenci aday belirlemesine yönelik sınav için taban puan ve en yüksek puan belirlendikten sonra sınav, Milli Savunma Bakanlığı internet adresi üzerinden yayımlanacak. Başvurusu kabul edilen adaylar, sınava gelirken yanlarında belge getirecek. Getirilmesi gereken belgeler ise Milli Savunma Bakanlığı internet adresinden ilan edilecektir.

Eksik evrakla gelen aday olursa yeni bir zaman verilerek tamamlaması istenecek ve tamamlayamayan adaylar otomatik elenecektir.

Eksik belge tamamlama için iki gün süre verilecek ve sağlık raporu hariç evrak kontrolleri sırasında 1. Gün aşağıdaki evraklar kontrol edilerek aşağıdaki testler uygulanacaktır.

  • Evrak Kontrol,
  • Fiziki Değerlendirme,
  • Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),
  • Psikomotor Testi (Hava Harp Okulu için)
  • Kişilik Değerlendirme Testi yapılacak.

2.gün yapılacak olan faaliyetler

  • Mülakat sınavları
  • Müzik Bilgisi Seviye ve Müzik Yeteneği Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu) yapılacak.

Adaylar ‘’Aday Değerlendirme Puanı’’ doğrultusunda değerlendirilerek, tercihlerine yerleştirilecektir.

 

Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları Milli Savunma Bakanlığı askeri öğrenci

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500