Katil Mavi Balina için sevindirici gelişme!
Güncelleme 

Katil Mavi Balina için sevindirici gelişme!

Kullanıcılardan tümü şiddet içerikli 50 görev isteyen Mavi Balina oyunu, başta kol bacak kesme gibi görevlerle başlıyor.

Katil Mavi Balina için sevindirici gelişme!
Katil Mavi Balina için sevindirici gelişme! Ayşe YılmazKullanıcılardan tümü şiddet içerikli 50 görev isteyen Mavi Balina oyunu, başta kol bacak kesme gibi görevlerle başlıyor. Daha sonra görevlerin şiddet içeriğini artırarak, oyuncunun kimse ile görüşmemesini isteyerek zorlayan görevler nedeniyle 130 gencin intihar etmesine sebep oldu. 

Katil Mavi Balina oyunundan genç ve çocukları uzak tutma adına ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında bir yıldan fazla bir süredir çalışmalar devam ederken; oyununu kurucusu Philipp Budeikin, geçen yıl oyun nedeniyle 16 genç ve çocuğun intihar etmesi üzerine 3 yıl hapis cezası almıştı.

Yazılımcı Nikita Nearonov yakalandı!

Budeikin 3 yıl hapis cezası nedeniyle hapiste yatarken, intihara yönlendiren mesajların devam ediyor olması dikkatleri çekti. Oyun yöneticisi olan Iya Sidorov’da tutuklandı fakat mesajlar gelmeye devam etti ve nihayet mesajların kimden geldiği tespit edildi ve oyunun yazılımcısı Nikita Nearonov’un mesajları gönderdiği tespit edildi. Nearonov kısa süre içinde yakalanırken 10 genç ya da çocuğun ölümü ve 40 kişi ile yaptığı toplantılar nedeniyle tutuklandığı öğrenildi.

Polis tarafından yapılan açıklama ise insanı şaşırtıyor. Nearonov iyi bir ailenin çocuğu ve yüksek maaşla Moskova’da finansal uzman olarak çalışıyor.

Nearonov, çocuk ve gençlere VK ve Telegram aracılığıyla ulaşıyordu.

Mavi Balina Nikita Nearonov Telegram

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500