Bitcoin madencisi kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklandı
Güncelleme 

Bitcoin madencisi kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklandı

Bitcoin madenciliği, son yılların gözde işleri arasında yerini alırken; illegal yollara başvurmalarına neden oluyor.

Bitcoin madencisi kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklandı
Bitcoin madencisi kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklandı Ayşe YılmazBitcoin madenciliği, son yılların gözde işleri arasında yerini alırken; illegal yollara başvurmalarına neden oluyor. Çin’de Bitcoin ile Ethereum madenciliği yapan bir kişi kaçak elektrik kullanması sonucu başına fazlaca işler açtı.

Çin’in Anhui eyaletindeki, Bitcoin madencisi, Nisan ayında 200’den fazla bilgisayar donanımı satın alıp madencilik işine girdi. Elektrik giderleri artmaya başlayınca da çözümü kaçak elektrik kullanmakta buldu. Gelen 900 dolarlık elektrik faturasından kurtulmak isteyen Bitcoin madencisi iki ay sonunda yetkililer tarafından yakalandı.

İhbar alan polisler 150 megawatt’lık kaçak elektrik kullanıldığını belirledi ve yapılan araştırma sonucu Bitcoin ve Ethereum madencisi tarafından illegal elektrik kullanımı yapıldığı kısa sürede tespit edildi. Adı açıklamayan ve soyadı Ma olan kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Elektrik kullanımını artıran Bitcoin madenciliği …

Çin hükümeti, son zamanlarda artan kaçak elektrik kullanımına önlemek adına yaptırım gücünü artıran yasalara yer vererek, yasaları onaylamıştı. Yasalar çerçevesine kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle tutuklanan Ma cezaevine gönderildi. Bitcoin madenciliğin yıl sonuna kadar elektrik tüketiminde %0,5’lik payı ile yerini alacağı düşünülüyor.

 

Bitcoin madenciliği Ethereum madenciliği kaçak elektrik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500