157 Danışma Memuru Alımı Yapılacak
Güncelleme 

157 Danışma Memuru Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla danışma memuru alımı yapılacak. Danışma memuru alım şartları nelerdir? Kaç memur alımı yapılacak? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

157 Danışma Memuru Alımı Yapılacak
157 Danışma Memuru Alımı Yapılacak Ayşe YılmazKamu kurum ve kuruşları ile özel sektöre personel alımı Türkiye İş Kurumu ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Yeni bir alım Türkiye İş Kurumu tarafından yapılıyor ve 157 danışma memuru alınacak. Türkiye geneli için alım yapılacak danışma memurları ve adayların eğitim düzeyinin en az ilköğretim mezunu olması gerekirken tercihen lise mezunlarına daha fazla şans verilecektir.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) şu an itibarıyla Türkiye geneli için 106 bin 225 personel alımı yapıyor.

Danışma memuru adaylar için başvuru şartları;

Danışma memuru başvuru şartları;

  • En az ilköğretim mezunu olmak,
  • Tecrübeli olmak,
  • Vardiyalı olarak görev alabilmek,
  • Diksiyonu düzgün olmak
  • Dış görünüme dikkat etmek,
  • İletişim becerisi yüksek olmak,
  • Dikkatli vardiyalı çalışmaya uygun olmak gibi şartlar aranmaktadır.

Başvurular sırasında deneyimli olmak tercih sebebi olurken; genel başvuru şartları firmalara göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda bazı firmalar ekstra özel şartlar aramaktadır.

Personel alımı için başvurular nasıl yapılacak?

İŞKUR’un internet adresi üzerinden hangi illere ve firmalara alım yapılacağına dair bilgi edinebilir. Başvuru için aranan genel ve özel şartlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Adayların başvuru yapabilmesi için öncelikle Türkiye İş Kurumuna üye olması ve alımlar için bir özgeçmiş oluşturulması gerekmektedir. Başvuru alımlarının yapılabilmesi için gerekli evrakların tamamlanarak başvuru tarihinden önce tamamlanması gerekmektedir.

 

danışma memuru başvuru şartları Türkiye İş Kurumu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500