Engelli Öğretmen Alımı Sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı
Güncelleme 

Engelli Öğretmen Alımı Sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen günlerde 520 engelli öğretmen alımı yapılacağını duyurmuş ve başvuruları kabul etmişti. Bu gün MEB engelli öğretmen sonuçları açıklandı. Buna göre öğretmen atama sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? Detaylar…

Engelli Öğretmen Alımı Sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı
Engelli Öğretmen Alımı Sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı Ayşe YılmazMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce öğretmen alımı yapılıyor. Atama ilanları hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sitesi üzerinden de kamuoyuna duyurulmaktadır. En son engelli öğretmen alımı yapıldı ve bugün itibarıyla sonuçlar açıklandı.

Engelli öğretmen adayları için ayrı atama yapılmakta ve adaylara tercih imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda engelli öğretmenlerin atamasında mülakat yapılmamaktadır.  

Sonuçlar nasıl öğrenilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 520 engelli öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar MEB internet sitesine girip, T.C kimlik numarası yazarak sonuçlar öğrenilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuç sorgulama sayfasına no düşülerek açıklama yapıldı. Notta ‘’Bu sayfada ilan edilen atama /  sözleşmeli öğretmenler için görevlendirme sonucu/ kadrolu öğretmenler için kararname onayı düzenlendikten sonra resmi nitelik kazanacaktır." gibi ifadelere yer verildi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı atama ilanları öğretmen atama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500