Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Tarih verildi
Güncelleme 

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Tarih verildi

Milyonların beklediği bedelli askerlik ile ilgili tarih beklenilirken, seçim sonrası ilk açıklama geldi ve bedelli askerlik ile ilgili tarih açıklaması yapıldı. Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? İşte konu detayları…

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Tarih verildi
Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Tarih verildi Ayşe YılmazBedelli askerlik ne zaman çıkacak merakla beklenen konular arasında yer alırken seçim sonrası ilk açıklama bedelli askerlikle ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapıldı.

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yeni bir açıklama yaparak bedelli askerliğin ne zaman meclis gündeminde olacağına dair tarih verdi.

Seçim öncesi hemen hemen her gün haber yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar milyonlara umut olmuştu. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin ardından ilk açıklama Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ'dan gelerek, müjde niteliğinde milyonları sevindirdi. 

Bedelli askerlik ne zaman Meclis’te?

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ "Takvimini net söyleme imkanım yok ama işleyiş ile ilgili detay paylaşabilirim. Öncelikle Cumhurbaşkanımız olmak üzere vekillerimizin yemin ederek görevlerine başlaması gerekiyor.’’ İfadelerini kullandı.

Meclis arası verildikten sonra da Ekim ayında bedelli askerlik görüşmelerinin başlayabileceğini ifade eden Sözcü Bozdağ ‘’1 Ekim’e kadar Parlamento ara verecek, Ekim’den sonra gündemimizde de yer alarak görüşmelere başlanır.’’ şeklinde açıklama yaptı.

‘’Bu yıl bedelli askerlik halledilecek!’’

Bedelli askerliğin bu yıl içerisinde kesinlikle çözüleceğini belirten Bozdağ ‘’Bedelli askerlik KHK ile alınacak bir karardır ve biz milletimize taahhüt verdik ve arkasındayız. Konu bu yıl bitmeden çözümlenecektir.‘’ dedi.

 

bedelli askerlik hükümet sözcüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500