Kredi Yurtlar Kurumu’nda Kalan Öğrencilerden Ücret Alınmayacak
Güncelleme 

Kredi Yurtlar Kurumu’nda Kalan Öğrencilerden Ücret Alınmayacak

Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler için yazın ücret alınmayacağına dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Öğrenciler ne zaman ücret ödemeyecek? Konu ile ilgili detaylar…

Kredi Yurtlar Kurumu’nda Kalan Öğrencilerden Ücret Alınmayacak
Kredi Yurtlar Kurumu’nda Kalan Öğrencilerden Ücret Alınmayacak Ayşe YılmazResmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda öğrenciler ile ailelerini sevindiren karar ile yaz boyunca öğrenciler kaldıkları yurda herhangi bir ücret ödemeyecek.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nda kalan öğrenciler yazları yurtta kalmasa dahi ücret ödemek zorundaydılar. Resmi Gazete’de yayımlanan karar gereği artık öğrenciler yazın yurtta kalmıyorsa herhangi bir ‘’yurt ücreti’’ ödemeyecek.

‘’Yurt Ücreti’’ hangi tarihlerde ödenmeyecek?

Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler ve aileleri en azından alınan karar ile birlikte yazları rahat bir nefes alacak ve ‘’yurt ücreti’’ödemeyecek. Öğrenci yaz ayında yurtta kalmasa dahi, kalmadığı süre için de yaz ayı boyunca para ödüyordu. Artık öğrenci yazın yurtta kalmıyorsa kalmadığı süre için yurda herhangi bir ödeme yapmak zorunda olmayacak.

Yayımlanan duyuru kapsamında Resmi Gazete’de Temmuz ve Ağustos aylarında Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalmayan öğrencilerden herhangi bir ücret tahsis edilemeyecek. Ancak öğrenci ‘’Yaz Okulu’’ uygulamasına kalıp, yurtta yazında kalıyorsa ancak o zaman yurt ücreti ödeyecek. Bu durumu öğrenciler kadar aileleri de çok sevindi. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanması üzerine yürürlüğe girmesi ile bu senede öğrenciler herhangi bir yurt ücreti kalmadığı dönem için ödemeyecek.

 

 

Kredi Yurtlar Kurumu yurt ücreti Yaz Okulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500