2018 MEB - Liseye Geçiş Sınavı sonuçları için heyecan dorukta
Güncelleme 

2018 MEB - Liseye Geçiş Sınavı sonuçları için heyecan dorukta

2018 yılında ilk kez uygulanan ve TEOG sınav sistemi yerine getirilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) düzenlendi. Öğrenciler sınav heyecanını atlattı fakat şimdi gözler sonuçlarda… LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu ile ilgili detaylar…

2018 MEB - Liseye Geçiş Sınavı sonuçları için heyecan dorukta
2018 MEB - Liseye Geçiş Sınavı sonuçları için heyecan dorukta Ayşe YılmazMilli Eğitim Bakanlığı tarafından iki oturum haklinde düzenlenen ve toplamda öğrencilerin 90 soru cevaplandırdığı sınav için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Resmi olarak yapılan açıklamalar doğrultusunda daha önce 22 Haziran 2018 tarihi sınav sonuçlarının açıklanma tarihi olarak belirlenmişti ve erken seçim nedeniyle sonuçların açıklanması yeni yapılan bir açıklama ile ne zaman açıklanacağına dair net tarih öğrenilmiş oldu. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları,  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yani 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler 2 Haziran 2018 tarihinde bu yıl ilk kez uygulanan Liseye Geçiş Sınavı’na girdi. Şimdi gözler MEB’e çevrildi ve sonuçların açıklanması bekleniyor.

Liseye Geçiş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ve nasıl öğrenilecek?

Bakanlık tarafından açıklama doğrultusunda 2018 yılında ilk kez uygulanan Liseye Geçiş Sınavı sonuçları 26 Haziran 2018 tarihi itibariyle açıklanarak heyecanlı bekleyiş sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan resmi internet sitesi üzerinden sonuçlar öğrenilebilecek. Bu adres dışında hiçbir yerde sınav sonuçları açıklanmayacak ve sonuçlar adreslere posta yoluyla gönderilmeyecek.

Liseye geçiş sınavı YKS MEB

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500