Merkezi Atama Kadroları KPSS 2018/1 Yayımlanıyor
Güncelleme 

Merkezi Atama Kadroları KPSS 2018/1 Yayımlanıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2018/1 merkezi atama kadroları bugün itibarıyla yayımlanacak. Merkezi atama tercihleri de aynı zamanda bugün başlıyor. Adaylar kaç tercih yapabilecek? Tercihler ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Merkezi Atama Kadroları KPSS 2018/1 Yayımlanıyor
Merkezi Atama Kadroları KPSS 2018/1 Yayımlanıyor Ayşe Yılmaz2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile yapılacak olan son atama KPSS 2018/1 merkezi yerleştirmeleri için kadrolar bugün Devlet Personel Başkanlığı aracılığı yayımlanacak.

12 Mart 2018 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığı kurumların kadro eksikliğine göre kadro taleplerini aldı ve alınan kadro talepleri karşısında Devlet Personel Başkanlığı merkezi atamalarda adayların tercih yapabilecekleri kadro sayılarını belirleyerek, bugün itibarıyla açıklıyor.

Merkezi yerleştirme tercihleri KPSS 2018/1 için bugün yani 26 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayıp, 5 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir.

Adayların 30 tercih hakkı bulunacak!

Daha önceki atamalarda adaylara 30 tercih hakkı verilmiş ve bu atamalarda da aynı hakkın verileceği yani adayların 30 tercih yapabilecekleri düşünülmektedir. Adaylar, tercih işlemleri için ÖSYM'nin aday işlemleri sistemine T.C. Kimlik Numaraları ile şifreleri sayesinde giriş yapabilecek.

Lise, ön lisans ve lisans mezunu KPSS'ye girmiş olan tüm adaylar merkezi atama KPSS 2018/1 kapsamında tercih yapabileceklerdir.

Tercihler sırasında avantaj sağlayacak olan belgeler

Tercihlerde sırasında adaylarda avantaj sağlayacak belgeler;

  • Bilgisayar sertifikası

Birçok kadro alımında istenen ve olmazsa olmaz sertifika olarak tanımlanabilir. Eğer üniversitelerde transkript aracılığıyla bilgisayar dersi aldığını ispatlayan adaylar için bilgisayar sertifikası aranmayacaktır.  Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde görülmüş bilgisayar dersi ise sertifika olarak kabul edilmiyor. Kaç saat ders aldığınız ya da ders geçme notunuz bu süreçte önemli değildir. Sertifika “MEB onaylı” olmak zorundadır.

  • Sürücü belgesi

Başvuru şartlarında yer almaktadır. Şoförlük kadrosu dışında da sürücü belgesi istenmektedir. Hatta bazı kadrolar için ehliyet sınıfı dahi belirtilir. Hatta ehliyet için deneyim açısından süre belirtilir.

  • Yabancı dil belgesi

Ortaöğretimde hazırlık sınıfında ders gören ve yabancı dil eğitimi yapan üniversitelerden mezun olanlar belgeye sahip olarak değerlendirilir.

  • Bonservisler

Bonservis” ifadesi geçen kadrolar için, bonservis istenen alanda adayın herhangi bir süre koşulu olmaksızın özel sektörde çalışmış olması ve firmadan onaylanan belgesinin olması gerekmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS aday işlemleri Sürücü belgesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500