Liselere Giriş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı
Güncelleme 

Liselere Giriş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı

26 Haziran 2018 Salı günü saat 16.00 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden Liselere Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlar açıklandığına göre şimdi yapılması gerekenler nelerdir? İşte detaylar...

Liselere Giriş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı
Liselere Giriş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı Ali TURANLGS sonuçları bugün itibarıyla açıklandı ve http://sonuc.meb.gov.tr/ internet adresinden yaklaşık bir milyon öğrenci için sonuçlar erişime açıldı. Puanları öğrenen öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başlayacaklar.  Öğrenciler, sonuç sayfası üzerinden puanları ile Türkiye ve il geneli yüzdelik dilimlerini öğrenecekler.

2 Haziran 2018 tarihinde sınava başvuruda bulunan 1 milyon 9 bin 260 öğrenci olmasına rağmen sınava 971 bin 657 öğrenci girmiştir. Evde 112 öğrenciye, hastanede 4 öğrenciye sınav hizmeti verilmiştir.

Sınavla kaç öğrenci yerleştirilecek!

Toplan bin 367 okula 126 bin 510 kontenjan ayrılarak öğrenciler sınav sonucunda aldıkları puana göre tercihleri sonucunda yerleştirilecektir. Özel okullar taban puanlarını ilan ederken isteyen öğrenciler 1 Temmuz 2018 tarihine kadar özel okullar için ön kayıt yaptırabilecekler.

Sınav sonuçlarına itiraz nasıl yapılır?

Sorular ile cevap anahtarlarına ve sonuçlara itiraz yapılabilecek.  İtirazlar sınav sonuçlarının yayımlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri’nin resmi internet sayfası üzerinden yani https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden elektronik ortamda yapılacaktır.

 

LGS sonuçları resmi internet sayfası özel okullar taban

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500