Karayolları Genel Müdürlüğü İlanı Yayımlandı
Güncelleme 

Karayolları Genel Müdürlüğü İlanı Yayımlandı

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi ihtiyaçlarını karşılamak için Devlet Personel Başkanlığı tarafından personel alımı ilanı yayımlandı. Buna göre hangi kadrolara alım yapılacak? Başvuracak adaylar için aranacak koşullar nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? Detaylar…

Karayolları Genel Müdürlüğü İlanı Yayımlandı
Karayolları Genel Müdürlüğü İlanı Yayımlandı Ali TURANKarayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere personel eksikliğini gidermek amacıyla alım yapılacak olup, adaylar farklı illere atanacaktır.

Karayolları Genel Müdürlüğü için farklı statü ve illere personel alımı yapılacaktır. Alım yapılacak 63 kişi için kadrolar ve pozisyonlar;

İşçi statüsünde eski hükümlü işçi alımı için 30 kişilik kadro ayrılırken, adayların lise mezunu olması gerekmektedir. 30 işçinin alım yapılacağı iller;  Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzurum, Erzincan, Giresun, Konya, Manisa, Ordu, Siirt, Uşak ve Van’dır. 1 adette Bolu ili için ön lisans mezunu eski hükümlü işçi alımı yapılacaktır.

İşçi statüsünde engelli işçi alımı için 32 kişilik kadro ayrılırken, adayların 2 tanesinin lisans mezunu 2 tanesinin ön lisans ve 28 tanesinin lise mezunu olması gerekmektedir. Toplam 32 işçinin alınacağı iller; Ankara, Artvin, Bitlis, Bolu, Burdur, Düzce, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kütahya, Tokat ve Şanlıurfa olarak belirtilmiştir.

Başvuru şartları

Başvuru yapacak adaylar için aranan şartlar,

  • T.C vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
  • ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmak.
  • Askerliğini yapmış ya da askerlikten muaf olmak olarak belirtilmiştir.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacaktır?

Başvurular 27 Haziran 2018 tarihinde başlayıp, 6 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’a yapılacak olup, sözlü mülakat için kazanan adaylara sınav bilgileri için tebligat gönderilecektir.

 

Karayolları Genel Müdürlüğü işçi alımı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500