Bedelli Askerlik için Önemli Gelişme
Güncelleme 

Bedelli Askerlik için Önemli Gelişme

Bedelli askerlik hususunda Ak Parti’nin oluşturduğu beklenti sebebi ile 1 Ekim tarihinin beklenmeden ayrıca, meclisin tatile girmeden önce yasal düzenlemelerin sunulacağı iddia ediliyor.

Bedelli Askerlik için Önemli Gelişme
Bedelli Askerlik için Önemli Gelişme Ali TURANYeni dönemin hükümeti, yemin töreninden hemen sonra resmi olarak görevine başlayacak. Bedelli askerlik hususunda Ak Parti’nin oluşturduğu beklenti sebebi ile 1 Ekim tarihinin beklenmeden ayrıca, meclisin tatile girmeden önce yasal düzenlemelerin sunulacağı iddia ediliyor.

Hükümet kamuoyunun en fazla beklediği 3 konuda ilk adımları atmaya başlayacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerin ardından takvime bağlı olarak birtakım zorunlu işler devam ediyor.

Ak Parti, yeni döneminde özellikle Cumhurbaşkanlığı grubu kabinenin açıklanmasından hemen sonra ülkemizdeki gündem konuları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlk yapılacak iş olarak da OHAL’in kaldırılması öngörülüyor. Daha sonra yatırım ile ekonomik alanlarda ve çok fazla talep edilen bedelli askerlik konusunun ele alınacağı biliniyor.

Bedelli Askerlik İçin Özel Bir Çalışma Hazırlanabilir

Meclisin, milletvekili yemin töreni, başkanlık seçimi ve 15 Temmuz oturumundan sonra kapanması ve 1 Ekim tarihinde açılması bekleniyor. Çıkan bazı haberlere göre, bu konuda devletin yeni bir yasal düzenleme yapma ihtimali yok. Meclisin ise yeni dönemde yapacağı beklenen bazı işler şu şekildedir; iç tüzük değişikliği, terörle mücadele ile bedelli askerlik olacağı öngörülüyor.

Bedelli askerlik hakkında oluşan çok fazla talep sebebi ile 1 Ekim tarihinin beklenmeyeceği ve meclisin tatile girmeden hemen önce bazı yasal düzenlemelerin yapılacağı çıkan iddialar arasında yer alıyor. Fakat devletten elde edilen bazı kaynaklara göre, bedelli askerlik uygulamasını devamlı hale getiren yeni sistemin seçeneği olarak hazırlandığı biliniyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın kararının hemen arkasından yasal düzenlemelerin getirileceği düşünülüyor. Ancak bunun da 1 Ekim tarihinde olacağı ifade ediliyor.

 

 

 

Bedelli askerlik Ak Parti milletvekili yemin töreni

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500