2018 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu
Güncelleme 

2018 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı öğretmenlik başvuruları ile ilgili olarak yeni bir düzenleme ile beraber bundan sonra e-Devlet üzerinden de basit bir şekilde başvuru yapılabilecek.

2018 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu
2018 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Ali TURAN2018 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı öğretmenlik başvuruları ile ilgili olarak yeni bir düzenleme ile beraber bundan sonra e-Devlet üzerinden de basit bir şekilde başvuru yapılabilecek. 24 Ocak tarihinden bu yana yeni bir dönem oluşturulan ücretli öğretmenlik başvuruları bundan sonra e-Devlet sistemi aracılığı ile hizmet verecek. Yeni düzenleme sayesinde on binlerce öğretmen için kolaylık sağlıyor.

Ücretli öğretmenlik için başvurular yalnızca e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile kolay bir şekilde başvuru yapılacak.

2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuru İşlemlerinde Değişiklik Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile yapılan yazılı bir açıklamada, ücretli öğretmenlik başvurularının 24 Ocak 2018 tarihinden sonra e-Devlet sistemi vasıtası ile yapılacağı bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu yazılı açıklama şu şekildedir;

‘’Önceleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şahsen yapılan ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinden sonra yeni sisteme geçiş yapmıştır. Dolayısıyla bireyler ücretli öğretmenlik başvurularını e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Başvurular dönem sona erdikten sonra e-Devlet üzerinden hemen başlayacak ve sonraki dönemin sonlarına kadar devam edecektir.

Sistem üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ücretli öğretmen olarak görev alamayacak. Ücretli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin, görevlendirmeleri birinci dönem sonunda sonlandırılacak. Yeniden ikinci dönemde görev alabilmeleri için e-Devlet sistemi aracılığı ile başvuru yapmaları gerekir.

Bu yüzden ilimiz eğitim kurumlarında ücretli olarak öğretmen olarak görev yapmak isteyen bütün öğretmen adaylarının e-Devlet üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor.‘’ diye ifade edildi.

Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılacak?

E-Devlet şifresi bulunan kişilerin, sisteme giriş yapmasının ardından ekrana gelen ‘’ücretli öğretmenlik’’ kelimesini yazıp, arama yapılacak. Karşınıza gelen ekranda ''Millî Eğitim Bakanlığı Ücretli Öğretmenlik Başvurusuna’’ tıklayarak başvuru formunda yer alan bilgileri onaylayarak ileriki tuşa basılacak.

Tercih seviyesinde de mezun olunan okul dahilinde birden çok mezuniyet bilgisi tercih edebilirsiniz.

e-Devlet ücretli öğretmen Milli Eğitim Müdürlüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500