Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak
Güncelleme 

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak

Paylaşılan ilana göre, Maliye Bakanlığı dahilinde personel azlığını sonlandırmak için 500 memur alımı gerçekleştirilecek.

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak
Maliye Bakanlığı 500 Memur Alacak Ali TURANPaylaşılan ilana göre, Maliye Bakanlığı dahilinde personel azlığını sonlandırmak için 500 memur alımı gerçekleştirilecek. Maliye Bakanlığı personel alımı için başvuru süreci başlıyor. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın yapacağı giriş sınavının sonuçlarına göre, 500 kişilik Vergi Müfettiş Yardımcı alınacak. İlana adayların başvuru yapabilmeleri için 2017 senesi KPSS puanına sahip olmalıdırlar.

Giriş sınavı yazılı ya da sözlü olmak üzere toplam 2 kademeden oluşuyor. İlk olarak yazılı sınav yapılacak ve hemen sonra sınavda başarı gösteren adaylar sözlü sınava tabi tutulur. İlk kademe olan yazılı sınav 11 Ağustos 2018 tarihi ve 12 Ağustos 2018 tarihlerinde toplam 4 oturum şeklinde yapılması bekleniyor.

Sınava katılmayı başaran adayların listesi e-Devlet sistemi, Maliye Bakanlığı ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı resmi internet sitelerinde yazılı sınavdan 10 gün öncesinde yayınlanacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavına girmek isteyen kişilerin, 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesinde yer alan kriterleri bulundurmak, yazılı sınavın yapılacağı senenin ocak ayı ile birlikte 35 yaşını doldurmamak, Müfettişlik Yardımcısı sınavına önceden 2’den fazla katılmamış olmak, herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, ÖSYM’nin 2017 senesinde yapmış olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS17, KPSS18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSS28, KPSS47 ile KPSS48 puan çeşitlerinin birinden en az 80 ve üzeri puan alınmalıdır.

Dahası adayların KPSS puan sıralaması ile yapılacak olan sıralama sonrasında kadro sayısının 5 katı dahilinde bulunmaları gerekir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Adaylar,2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren başvurularını yapabilirler. Adaylar başvurularını en geç 20 Temmuz 2018 saat 17:30’a kadar başvuruda bulunmalıdırlar. Adaylar, başvurularını resmi internet sitesinde yer alan Sınav Başvuru Formunu doldurarak başvuru da bulunabilirler.

 

 

Maliye Bakanlığı memur alımı e-Devlet sistemi KPSS puan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500