Emeklilere Ömür Boyu Güvence Yolda
Güncelleme 

Emeklilere Ömür Boyu Güvence Yolda

Milyonlarca emeklinin yaşam kriterlerini iyi bir duruma getirebilmek için sosyal güvenlikten ev sahibi olmaya kadar birçok olanak sağlanacak.

Emeklilere Ömür Boyu Güvence Yolda
Emeklilere Ömür Boyu Güvence Yolda Ali TURANMilyonlarca emeklinin yaşam kriterlerini iyi bir duruma getirebilmek için sosyal güvenlikten ev sahibi olmaya kadar birçok olanak sağlanacak. Emekliler, 16 senedir devlet tarafından isteklerinin karşılanmasının keyfini sürüyor. Devlet emekli olanlar için birçok olanak sağlıyor. Mesela promosyon ödemeleri, destek primleri kaldırılarak ve bayramlarda ikramiye ödenerek emekli ücretlerinde yükseliş sağlanıyor.

Böylece ikinci bir gelir kazanmaları için de çok fazla destek olanağı tanınıyor. Ak Parti’nin seçim bildirgesinde yer alan emeklilerin ikinci gelir kapısı olması sebebi ile tamamlayıcı olan emeklilik programlarına destek sağlayacağını ifade etmişti. Çalışan anne ve ev hanımlarına erken emeklilik için yeni düzenlemeler gelecek. Emekli olanlara ileriki yaşlar için çeşitli istihdam alanları sağlanacak. Ayrıca bir seneyi geçecek bir şekilde özel sağlık ile hayat sigortaları projeleri yapılacak.

Emekli olan kişilerin refah seviyesi yükselmesi için her şey yapılacak ve yapılması da sürecek.

Her sene iki defa 1.000 TL’lik emekli ikramiyeleri verilmeye devam edecek, emekli olunmasından sonra ticaret ile uğraşmaya devam eden kişilerin prim borçları silinecek.

Emekli olduktan sonra ikinci bir gelir sağlamak isteyen emekliler için tamamlayıcı emeklilik programları düzenlenecek. Ayrıca bunlar gibi daha birçok konuda yenilik ile destek sağlanacak olması nedeni ile emekliler rahat bir nefes alacak.

 

 

ev sahibi erken emeklilik emekli ikramiyeleri

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500