Emekli ve Memurlara Rekor Zam Yolda
Güncelleme 

Emekli ve Memurlara Rekor Zam Yolda

Binlerce emekli ile memur 3 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen enflasyon verisine gözler çevrildi. Var olan verilerin hesaplanmasının ardından enflasyon farkına oranla emekli ve memura son 10 senesin en büyük zammı kapıda görünüyor.

Emekli ve Memurlara Rekor Zam Yolda
Emekli ve Memurlara Rekor Zam Yolda Ali TURANMerkez Bankası'nın yapmış olduğu anketlere göre senenin ilk yarısından itibaren enflasyonun %7,27 artış göstereceği öngörülüyor. Dolayısıyla emekli ve memurların maaşları da enflasyon yükselişine göre zamlı olacak. Son 10 senenin em büyük zammı olacağı düşünülüyor. 3 Temmuz tarihi itibari ile de enflasyon farkı oranının açıklanması bekleniyor. Buna göre SSK ile Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zam oranı 7,27 ile memur emeklilerinin 6,77 olması düşünülüyor.

2018 senesinin ilk beş ayında enflasyon yükselişi 6,39 oranında oldu. Bu yüzden son 10 senenin en yüksek kademesi olarak kaydedildi. Dolayısıyla haziran ayında enflasyon farkı oranı 0 dahi olsa kamuda görev yapan personelin maaşlarına Temmuz’da enflasyon farkı yükselişi yansıtılacak.

1 Temmuz tarihinden sonra %2,39 enflasyon farkı yükselişi halinde genel maaş zammı ile beraber bu yükseliş de ilave edilmesiyle maaş yükselişinin yaklaşık olarak %7 olması ihtimaller arasında yer alıyor.

 

enflasyon farkı maaş zammı Temmuz zam oranı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500