Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti
Güncelleme 

Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti

Merkez Bankası’nın Resmî Gazete ’de yayınladığı bildiri ile kredi kartlarına uygulanması beklenen azami faiz oranlarında değişiklik yapıldığı bildirildi.

Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti
Kredi Kartı Faiz Oranları Değişti Ali TURANMerkez Bankası’nın Resmî Gazete ’de yayınladığı bildiri ile kredi kartlarına uygulanması beklenen azami faiz oranlarında değişiklik yapıldığı bildirildi. Türk Lirası çeşidinden uygulanması beklenen azami faiz oranlarının %2,02 olarak değiştirildiği belirtildi. Yabancı para çeşidinde uygulanması beklenen kredi kartı işlemlerinde, azami faiz oranlarının da %1,62 olarak değiştirildiği ifade edildi.

Resmî Gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren kararın ayrıntıları şu şekildedir; TL cinsinden yapılan kredi kartı işlemlerinde azami faiz oranının %2,02 olarak değişiklik gösterdiği, yabancı para cinsinden de yapılacak kredi kartı işlemlerinde faiz oranı %1,62 olarak değişiklik gösterdi.

TL cinsinden uygulanması beklenen aylık gecikme azami faiz oranı %2,52 olarak değiştirildi. Yabancı para çeşidinden de uygulanacak aylık gecikme faiz oranının ise; %2,12 olarak değişiklik gösterdiği belirtildi. Ayrıca bu tebliğin 1 Temmuz 2018 tarihinden sonra geçerli olacak ve tebliğin hükümlerini Merkez Bankası'nın Başkanının yürüteceği resmî gazetede yayınlandı. Böylece bütün vatandaşlara ilan edildi.

 

 

Kredi Kartı Faiz Oranları faiz oranı kredi kartı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500