POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Güncelleme 

POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

POMEM’in 22. Dönemi gerçekleştirildi ve sözlü mülakatları bitti. Sözlü mülakatın ardından adaylar sınavın açıklanma tarihini merakla bekliyor.

POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Ali TURAN10 bin polis alımının gerçekleştirileceği POMEM sözlü mülakatları bitti. Sınava katılan adaylar, sözlü mülakatların sonucunu bekliyor. Sözlü mülakata 10 bin polis alımının yapılacağı açıklandı ancak, 10 binden fazla başvuru polis adayı mülakata katıldı. 19 Haziran 2018 tarihinde sözlü mülakatlar gerçekleştirildi.

10 binden fazla polis adayının alınacağı sözlü mülakata çok sayıda kişi katıldı. 22. Dönem POMEM sözlü mülakatları Polis Akademisi aracılığı ile gerçekleştirildi. Mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak sonuçlar, Polis Akademisine ait resmi internet sitesinden açıklanacağı belirtildi.

Sonuçlar, temmuz ayının son haftası ya da ağustos ayının ilk haftasında açıklanacağı biliniyor. Sonuçların ardından eğitimlerin başlamasıyla yeni dönem POMEM alımları yapılmaya başlanacak. Dolayısıyla sonuçların açıklanması POMEM’e başvuru yapacak olan kişileri ilgilendiriyor. Yeni dönem POMEM alımları hakkında Süleyman Soylu şunları dile getirdi;

POMEM alımlarının lisans KPSS’den daha sonra yapılacağını bildirmişti. Açıklanan bu tarihte ağustos ayının ilk haftasını işaret ediyor.

 

 

POMEM Sonuçları POMEM sözlü mülakatları polis adayı Polis Akademisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500