Büyükçekmece’de Yıkım Sırasında Olaylar Çıktı
Güncelleme 

Büyükçekmece’de Yıkım Sırasında Olaylar Çıktı

Büyükçekmece’nin Türkoba mahallesinde kaçak olduğu belirtilen evlere yıkım yapıldı. Bu sırada birçok olaylar meydana geldi.

Büyükçekmece’de Yıkım Sırasında Olaylar Çıktı
Büyükçekmece’de Yıkım Sırasında Olaylar Çıktı Ali TURANBüyükçekmece’nin Türkoba mahallesinde kaçak olduğu belirtilen evlere yıkım yapıldı. Bu sırada birçok olaylar meydana geldi. Polis, çok sayıda kişiyi sopa ve taşlar ile saldırmasının ardından göz altına almaya karar verdi. Çıkan olaylarda 4 polisin yaralandığı görüldü.

Tepecik Çayırlar mevkiinde toplam 13 kaçak evin yıkımı için sabah saatlerinde belediye ekipleri harekete geçti. Ancak mahalle sakinlerinin tepki göstermesi üzerine olay yerine çevik kuvvet ekibi çağrıldı.

Çevik kuvvet ekibinin uyarılarına aldırış etmeyen mahalle sakinleri, tepkilerini sürdürdü. Taş ve sopalar ile çevik kuvvete saldıran mahalleliden birçok kişi gözaltına alındı. Ayrıca çıkan olaylar esnasında 4 polis memuru hafif yaralar aldı.  Saat 11,30 civarında başlayan olaylar, iyice arttı. Bölgede yer alan kaçak yapılara karşı 24 saat nöbet tutan Büyükçekmece Belediyesi imar müdürlüğü ile zabıta ekipleri ilk olarak kaçak yapıları tespit ederek işe koyuldu.

Yapılan kaçak yapılara asla müsaade göstermeyen Büyükçekmece Belediyesi, sabahın erken saatlerinde mahalleye gelip 13 kaçak binayı yıkmaya başladı. Daha sonra mahalleli evlerini yıktırmak istemeyince belediye ekiplerine taş ve sopa ile saldırmaya başladı. Olay yerine gelen polis ekipleri ve çevik kuvvet, mahalle sakinlerine uyarılarda bulundu. Yapılan uyarılara aldırmayan mahalleli polislere saldırınca, polisler de biber gazı kullanarak müdahale etti.

Meydana gelen olaylarda birçok kişi gözaltına alındı ve 4 polis memuru da atılan taş ve sopalardan ötürü yaran aldı.

Mahalle Sakinleri Kepçenin Üzerine Çıktı

Gözaltına alma işlemlerinin ardından belediye ekipleri daha önce belirlemiş oldukları kaçak yapıların yıkımına devam etti. Evleri yıkılmasın diye evin çatısına çıkan bir kişi, kepçenin içine atlayarak yıkımı engellemeye çalıştı. Polisin zorla kepçenin içinden aldığı kişi, gözaltına alındı ve mahalle sakinlerinden bazıları sinir krizine girdi.

Çevik kuvvet polis memuru Büyükçekmece Belediyesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500