Başbakan'dan Bedelli Askerlik için Flaş Açıklama
Güncelleme 

Başbakan'dan Bedelli Askerlik için Flaş Açıklama

Başbakan, veda turlarına devam ederken bugün katılmış olduğu televizyon programında bedelli için net bir çözüm bulunacağının altını çizdi.

Başbakan'dan Bedelli Askerlik için Flaş Açıklama
Başbakan'dan Bedelli Askerlik için Flaş Açıklama Ali TURANBaşbakan, veda turlarına devam ederken bugün katılmış olduğu televizyon programında bedelli için net bir çözüm bulunacağının altını çizdi. Bedelli askerlik konusu seçim öncesinde ve sonrasında gündemde olmaya devam ediyor. Askerlik zamanının gelmesine rağmen henüz askerlik görevini yapmamış olan kişilerin bedelli askerlik hakkında merakları sürüyor. Yetkili kişilerden de peş peşe konu hakkında önemli açıklamalar yapılıyor.

Başbakan Binali Yıldırım’da bugün bedelli askerlik konusunda şunları belirtti;

‘’Yeni hükümetinin 9 Temmuz’da açıklanması öngörülüyor. Ayrıca bedelli askerlik hakkında da meclisin ilk görüşeceği konuların başında geliyor. Cumhurbaşkanı’nın önceden yapmış olduğu açıklamalarda, bedelli askerlik ile alakalı olarak Milli Savunma Bakanı ile Genel Kurmay Başkanı beraber konuşma yapacak. Ardından konu hakkında bazı çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.’’

Ayrıca Başbakan, ‘’yeni gelecek olan çözüm ile daha da kapsamlı bir çözüm olacak. Bu durumun kalıcı olması gerekiyor ve o da çoktan başladı’’ diye açıkladı. Yeni hükümetin kurulmasının ardından bedelli askerliğin yol haritası oluşacak. 

bedelli askerlik Başbakan Binali Yıldırım Milli Savunma Bakanı Genel Kurmay Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500