PMYO 2 Bin 500 Polis Alacak
Güncelleme 

PMYO 2 Bin 500 Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü PMYO için lise mezunu 2 bin 500 polis alımı gerçekleştirecek.

PMYO 2 Bin 500 Polis Alacak
PMYO 2 Bin 500 Polis Alacak Ali TURANEmniyet Genel Müdürlüğü, PMYO için lise mezunu 2 bin 500 polis alımı gerçekleştirecek. Şimdilerde ilanın yayınlanması için bekleme devam ediyor. İçişleri Bakanlığı dahilinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, öğrenci ihtiyaçlarını Polis Akademisi Başkanlığı ile yapıyor. Lise mezunu polis alımları PMYO dahilinde gerçekleştirilmekte olup, geçen hafta Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan bildiride lise mezunu 2 bin 500 polis alınacağı açıklanmıştı.

Bununla birlikte lise mezunu polis alımları için ilk olarak ÖSYM’nin, üniversite sınavı yaparak aday olanların puan ile sıralamalarını belirtmesi gerekiyor. Dolayısıyla 30 Haziran da ilk üniversite sınavı gerçekleşti ve şimdi herkes merakla Polis Akademisi Başkanlığı’ndan gelecek olan açıklamayı bekliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu olan 2 bin 500 polis alımı yapacak. Alımlar PMYO dahilinde yapılacak ve ilanın paylaşılması beklenmekte. İlan büyük ihtimal ile üniversite sına sonucunun açıklanmasının ardından, öğrencilerin sıralamalarının belirlenmesinden sonra Polis Akademisi Başkanlığı ile duyurulacak.

PMYO polis alımı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500