Başbakan Binali Yıldırım’dan Bedelli Askerlik Hakkında Flaş Açıklama
Güncelleme 

Başbakan Binali Yıldırım’dan Bedelli Askerlik Hakkında Flaş Açıklama

Başbakan, bedelli askerliğin ne zaman meclise geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım’dan Bedelli Askerlik Hakkında Flaş Açıklama
Başbakan Binali Yıldırım’dan Bedelli Askerlik Hakkında Flaş Açıklama Ali TURANBaşbakan, bedelli askerliğin ne zaman meclise geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Birkaç gün önce katılmış olduğu bir programda Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik için değerlendirmeler yapmıştı. Bu değerlendirmelere bir yenisini daha ekledi.

Seçimlerin ardından Ak Parti’nin seçim sonrası gündeme alacağı ilk konular arasında yer alan bedelli askerlik için herkesin merak ettiği yaş ve ücret adaylar tarafından önem teşkil etmekte.

Diğer taraftan meclisin gündemine ne zaman geleceği hakkında herkes merak içerinde. Binali Yıldırım, bedelli askerliğin meclis gündemine ne zaman geleceği hakkında birtakım açıklamalar yaptı.

2018 Bedelli Askerlik 1 Ekim Tarihinde Gündemde Olabilir

Başbakan, bedelli askerlik ile ilgili olarak daha net bir karara varılmadığını ancak, yaptığı bir açıklamada ‘’Bir güzellik düşüneceğiz’’ diye belirtti. Ayrıca yaptığı açıklamasında şunlara da yer verdi;

‘’Bu konu ile ilgili olarak henüz bir karar verilmedi. Bana göre, bunun geçici bir düzenleme olmamasını istiyorum. Bunun için bazı çalışmalar devam ediyor. Daha sonra bir rapor hazırlanacak ve rapora göre, bizler de yol alacağız.  Gerçi profesyonel askerliğe geçiş zaten çoktan başladı ve terör ile mücadelede yapılan operasyonların hiçbirinde silah altına alınan askerler bulunmuyor. Önemli olan yığılmanın ileriki senelerde artarak sürmemesini sağlayacak bir çalışma olmasıdır.

Normal bir bedelli çıkardığımız takdirde bizlere derman olması söz konusu değil. Askere alınmamak onların sorunu değil ve bizlerin bu olaya çözüm sağlaması gibi sorumluluklarımız bulunuyor. Meclis açılır açılmaz bedelli askerlik konusu ele alınacak ilk konuların başında yer alıyor’’ diye açıklamada bulundu.

Bedelli Askerlik ​Başbakan Binali Yıldırım

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500