Sandık Görevlileri Ne Kadar Ücret Alacak?
Güncelleme 

Sandık Görevlileri Ne Kadar Ücret Alacak?

Sandık kurulu başkanı, seçim görevlisi ile sandık üyelerinin ücretlerinin ne zaman ödeneceği merak edilen konular arasında yerini aldı.

Sandık Görevlileri Ne Kadar Ücret Alacak?
Sandık Görevlileri Ne Kadar Ücret Alacak? Ali TURANGörevli olanlara bu yıl ücretler elden teslim edilmeyecek ve banka ile ödemeler yapılacak. Sandık kurulu başkanı, seçim görevlisi ile sandık üyelerinin ücretlerinin ne zaman ödeneceği merak edilen konular arasında yerini aldı. 24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri dahilinde görevde bulunan kişilerin ücretlerinin ne zaman yapılacağı hakkında net bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan duyuruya göre bu yıl seçim ücretleri Ziraat Bankası tarafından yapılacağı biliniyor.

Seçimlerde görevde olan sandık kurulu başkanı 3 gün için 306 TL, sandık görevlileri 2 gün için 186 TL ve bina sorumluları 306 TL ücret alması bekleniyor. Fakat bu ücretler, eğitim alanlara böyle ödenecek ve daha resmi ile kesin açıklama yapılmadı. Çıkan bazı haberlere göre önünüzdeki haftadan sonra seçimde görevli olan kişilere Ziraat Bankası tarafından hesaplarına ödemeler yapılacak. Ziraat Bankası ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim öncesinde birlikte anlaşma yaptıkları prosedüre göre, bu yıl ücretler elden verilmeyecek. Seçim işlemlerinin iyi bir şekilde yürütülebilmesi için sandık görevlileri oluşturuluyor. Sandık görevlilerinin hizmetlerinin karşılığı olarak da belirli bir ödeme yapılmaktadır. Dahası sandık görevlilerinin ücretleri de almış oldukları göreve, eğitim durumuna göre belirleniyor ve ayrıca, standart bir ücret uygulaması yoktur.

seçim görevlisi sandık görevlileri Milletvekili Seçimleri

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500