Jandarma Uzman Çavuş ile Uzman Erbaş Alımları Hangi Tarihte Gerçekleşecek?
Güncelleme 

Jandarma Uzman Çavuş ile Uzman Erbaş Alımları Hangi Tarihte Gerçekleşecek?

Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş ile uzman çavuş alımlarını ne zaman gerçekleştireceği konusu çok fazla merak ediliyor. Peki uzman rütbeli askeri personel alımları hangi tarihte açıklanacak?

Jandarma Uzman Çavuş ile Uzman Erbaş Alımları Hangi Tarihte Gerçekleşecek?
Jandarma Uzman Çavuş ile Uzman Erbaş Alımları Hangi Tarihte Gerçekleşecek? Ali TURANİçişleri Bakanlığı dahilinde görevlerini yürütmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı deneyimli personele geçişte birçok sayıda askeri personel alımı için ilan paylaşmaya başladı. Geçen yıl çok fazla alımların yapıldığı Jandarma Genel Komutanlığı, bu yıl da uzman erbaş ile uzman çavuş rütbeleri için henüz herhangi bir ilan paylaşmadı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın en fazla personeli yer alan personelleri uzman erbaş rütbesi ile uzman çavuş rütbesi olarak biliniyor. İçişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre, her yıl 25 bin ile 30 bin arasında askeri personel alımı gerçekleştireceklerini dile getirmişti. Fakat bu yıl uzman çavuş alımı ilanı daha paylaşılmadı. İlanların ne zaman paylaşılacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Alımlar Hangi Tarihte Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı, en az lise mezunu olanlar arasından uzman erbaş ile uzman çavuş alımı, en az ilköğretim mezunları arasından da lojistik sınıflı uzman çavuş alımında bulunacak. Bu senenin ikinci yarısına girilmesine rağmen herhangi bir ilan paylaşılmadı. Dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı tarafından en yakın zamanda ilanın hazırlanması ve kamuoyu ile paylaşılması beklenmektedir. Personel alım ilanının en yakın zamanda paylaşılacağı öngörülüyor.

​İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı uzman çavuş

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500