İŞKUR Kadınlara Her Ay 400 TL Verecek
Güncelleme 

İŞKUR Kadınlara Her Ay 400 TL Verecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, İŞKUR dahilinde kadınlara geri ödeme olmadan bazı kriterler ile 400 TL ödeme yapılacağını belirtti.

İŞKUR Kadınlara Her Ay 400 TL Verecek
İŞKUR Kadınlara Her Ay 400 TL Verecek Ali TURANÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, İŞKUR dahilinde kadınlara geri ödeme olmadan bazı kriterler ile 400 TL ödeme yapılacağını belirtti. Bakan, Ak Parti’nin Erzincan Kadın Kolları Kongresi’ne katıldı. Erzincan’da bulunan iş adamları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüştü. Bakan yaptığı açıklamalarda, kadınlara bazı kriterler içerisinde aylık geri ödeme olmadan 400 TL ödeme yapılacağını dile getirdi.

Aranan Kriterler Nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, kadın istihdamında önemli adımlar attıklarını ve ilerleyen zamanlarda kadınların iş hayatında yer alabilmeleri için yeni projelerinin olduğunu belirtti. Dahası Bakan, 2 ile 5 yaş aralığında çocuğu bulunan kadınların, İŞKUR, kurs programlarına katılmaları halinde, şimdilerde verilen cep harçlığının yanında 400 TL fazladan ödeme yapılacağını söyledi.

Böylece kadın istihdamında yükseliş sağlamayı planladıklarını ve önemli projeler hazırladıklarını belirtti. Konu hakkında herhangi bir resmi tarih verilmedi ancak, en kısa zamanda duyurulacağı bekleniyor.

İŞKUR Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı cep harçlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500