Aile Bakanı Yeni Nafaka Sistemini Açıkladı
Güncelleme 

Aile Bakanı Yeni Nafaka Sistemini Açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, katılmış olduğu bir programda yeni nafaka sisteminin yürürlüğe gireceğini belirtti.

Aile Bakanı Yeni Nafaka Sistemini Açıkladı
Aile Bakanı Yeni Nafaka Sistemini Açıkladı Ali TURANAile ve Sosyal Politikalar Bakanı, katılmış olduğu bir programda yeni nafaka sisteminin yürürlüğe gireceğini belirtti. Bakan Fatma Betül Sayan televizyon programında canlı yayına katıldı. Birçok gündeme ait konularda açıklamalarda bulundu. Bakan, nafakaya yeni bir sistemin dahil edileceğini açıkladı.

Bakan, kadın ve erkekleri mağdur etmeyecek bir sistem oluşturduklarını, devletin ihtiyaç sahibi olan kadınlara destek verileceği, devletin sağlayacağı bu uygulamayı Adalet Bakanlığı ile beraber çalıştıklarını vurguladı. Bu projenin en yakın zamanda çözüme ulaşacağını ve birçok önemli konuların da yer aldığını ifade etti. Bakan, önceliklerinin çocukları korumak, çocuk istismar ve ihmalini ile alakalı olarak komisyon oluşturduklarını söyledi.

Böylece kanuni düzenlemelerin meydana geldiğini, çocuk ile ailelerin bilinçlenebilmesi bakımından büyük önem taşıdığını, çocuklara özel olan bölgeler hakkında eğitim sağladıkları, çocuk istismarında bulunan kişilerin en ağır cezaları alması gerektiğini ifade etti. Çocuk istismarcılarına ceza olarak tüm gerekenlerin yapılacağı ve yasal düzenlemelerin hazırlık aşamasında olduğunu, ilk olarak çocukları korumak için uğraşacaklarının altını çizdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan çocuk istismar nafaka

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500