Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
Güncelleme 

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mülakatlar tamamlanmış olup, şimdi öğretmen adayları merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman belli olacak? İşte detaylar…

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Berkan20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatlar geçtiğimiz günlerde tamamlanmış olup, öğretmen adayları tarafından merakla sonuçlar beklenmektedir. Temmuz ayına girilmesiyle birlikte sonuçların açıklanmasına yönelik beklentiler artarken, şuana kadar belirtilen net bir tarih bulunmaktadır. Fakat beklentiler bu ay içersinde sonuçların açıklanması yönündedir.

 

Mülakat sonuçlarına yönelik MEB Müşteşarı tarafından yapılan açıklama

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan mülakatların sonuçları açıklanırken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) resmi sayfası üzerinden sonuçlar açıklanacak. Resmi sitelerde henüz resmi bir tarih belirtilmezken sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ile ilgili açıklamalar yetkililerin sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarla sonuçların açıklanmasına yönelik bilgilendirme yapılıyor. En son açıklama da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapıldı. Tekin katıldığı bir programda canlı yayında hem Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hakkında hem de sözleşmeli öğretmen atamalarına yönelik soruları cevaplandırdı. Sözleşmeli öğretmen alımları ile ilgili son durum hakkında bilgilendirme yapan Tekin, incelemelerin hala devam ettiği ve 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının temmuz ayı içerisinde açıklanacağı belirtti. 5 bin aday içinse mülakat sürecine gelindiğini açıkladı.

 

sözleşmeli öğretmen sonuçları 2018

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500