Lise KPSS başvuruları için son başvuru tarihi ne zaman?
Güncelleme 

Lise KPSS başvuruları için son başvuru tarihi ne zaman?

3 Temmuz 2018 tarihinde Lise KPSS başvuruları başlamış olup, adaylar başvurularını ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden, TC kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak tamamlayacak. Başvurular ne zaman bitecek? İşte detaylar…

Lise KPSS başvuruları için son başvuru tarihi ne zaman?
Lise KPSS başvuruları için son başvuru tarihi ne zaman? Ali TURANKPSS maratonu, temmuz ayı itibarıyla iyice geri sayıma neden olurken ilk KPSS, 22 Temmuz 2018 tarihinde genel kültür ile genel yetenek sınavı başlayıp, aynı gün eğitim bilimleri sınavı ile devam edecek. 28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde üç fark oturumla KPSS süreci devam ederken adaylar 5 Ağustos 2018 tarihinde Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (ÖABT) için ter dökecek.

Ortaöğretim KPSS Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak ve sınav saat: 10:15' te başlamış olacak ve toplam 130 dakika kadar sürecek.

Ortaöğretim KPSS Başvurusu nasıl yapılmalıdır?

Ortaöğretim KPSS için başvurular 3-19 Temmuz 2018 tarihlerinde ais.ösym.gov.tr internet adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifre ile giriş yapılması ile başvurunun tamamlanması adına tüm aşamalarının eksiksiz yapılması üzerine tamamlanacak. Adayların dikkat etmesi gereken diğer bir nokta ise, sınav ücretinin yatırılma süresidir. 60 TL başvuru ücretinin en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar yatırılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Sınav ücreti ÖSYM başvuru sayfasında da yatırılabilmektedir.

Lisans 2018 KPSS ne zaman yapılacak?

Lisans KPSS, genel kültür ve genel yetenek bölümlerinden oluşacak ve 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Sınav saat 10:15'de başlayacak ve sınav süresi 130 dakika olacak. Aynı gün öğretmen adayları saat 14.45’te eğitim bilimleri sınavına girecek.

Alan sınavları ise 28-29 Temmuz 2018 tarihinde üç değişik oturumda yapılacak ve öğretmen adayları için Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (ÖABT) 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak.

Lisans KPSS için sınav giriş belgelerinin önümüzdeki hafta yayımlanması bekleniliyor.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ÖABT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500