Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak ve sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?
Güncelleme 

Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak ve sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı için adaylar sınav tarihini merak ederken en çok merak edilen konu ise Dikey Geçiş Sınavı için sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? Konu ile ilgili detaylar…

Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak ve sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?
Dikey Geçiş Sınavı ne zaman yapılacak ve sınav giriş belgeleri yayınlandı mı? Ali TURANAçık öğretim ön lisans ve meslek yüksek okullarından başarı ile mezun olan adaylar, lisans programlarına geçiş yaparak üniversite eğitimlerine devam etmek için Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girecek.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bu yıl 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15 itibarıyla gerçekleştirilecek. Adaylar, sınava belgelerinde belirtilen yerlerde sınava girecek.

Sınav Giriş Belgeleri ne zaman yayımlanacak?

Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girecek adaylar, sınava girerken mutlaka yanlarında sınav giriş belgesini bulundurmak zorundadır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav giriş yerlerini henüz açıklamazken; genel olarak sınav yerleri, sınav tarihinden 7 ile 10 gün öncesinde açıklanır. Sınav giriş yerleri açıklanır açıklanmaz aday işlemleri bölümünden TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar, sınava giriş yerlerini öğrenebilirler. Belirtilen yer dışında sınava girilmesi mümkün değildir.

Dikey Geçiş Sınavı’nda kaç soru sorulur?

Dikey Geçiş Sınavı sırasında adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan 120 soruluk test uygulanır.  Sınavda iki bölümden oluşan testle adayların muhakeme yani akıl yürütme yetenekleri ölçülürken, okul sırasında öğrenilen bilgilere dair herhangi bir soru sorulmaz.

DGS Dikey Geçiş Sınavı sınav giriş belgesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500